Wpis z mikrobloga

@darcod: @moh1942: Primo: z jaką maksymalną szybkością dociera sygnał od dostawcy internetu ? To tak gdybyś podpiął rurę o średnicy 1m to kranu o średnicy 10 cm oczekując, że woda będzie lecieć z pełną przepustowością tej pierwszej.


@mwtyczek Niekoniecznie troll. Ta karta sieciowa jest oparta na układzie chińskiej firmy corechips. Szczerze powiedziawszy pierwszy raz o nich słyszę, więc możliwe że wsparcie dla produktu kuleje i dlatego te problemy. Producent układu nawet nie umożliwia ściągnięcia sterowników ze swojej strony. Jedynie wyskakuje strona logowania, więc pewnie sterowniki są dostępne tylko dla zarejestrowanych producentów sprzętu na tym układzie. Nie widzę na stronie aby producent zamieścił jakąkolwiek informację o przejściu certyfikacji sprzętowej microsoftu,
@moh1942: Potrzebuje karte sieciową na USB, ponieważ gniazdo RJ-45 mam uszkodzone w laptopie. Co do budżetu to nie sąto drogie rzeczy ale im taniej tym lepiej.

@mwtyczek: W moim przypadku to kran ma 1m a podłączona rura 10 cm( ͡° ͜ʖ ͡°) Szybkość internetu ok.100 Mb/s

@bobbb: Właśnie tak podejrzewałem, że może być problem w starym protokole ale po cichu liczyłem, że coś uda się