Wpis z mikrobloga

@pogop albo jeszcze drugie pytanie. Załóżmy że są dwa obwody grzewcze wszystko zasilane rurami gdzieś koło cala, dwa piece. I teraz tak: muszę wywalić jeden piec i połączyć te dwa obwody do jednego pieca. Mogę te dwie rury zasilajace grube połączyć cieńsza 1/2 albo 3/4 w wyniku czego wyglądało by to jak na zdjęciu. Woda będzie chodziła dobrze i wszystko co jest za tym zwezeniem zasili? Ciężko to opisać ale myślę że
Pobierz
źródło: comment_wqyrPwQ3XsveTn7zEJg1avquTAibDyYz.jpg
@mlodybog_11: wydaje mi sie że musisz dac pompkę. (na pewno w pierwszym rysunku bo ciepłą woda będzie Ci się zbierać u góry a nie w grzejniku. sama rura nie odda tyle ciepła żeby grawitacyjnie zimna opadła (a nawet jeśli to z powrotem do góry na pewno nie poleci. Jak nie odda ciepła to będziesz miał moment gorąco na piecu a grzejnik zimny :/

rysunek 2. chyba prościej to będzie spiąć mufą
@bsbs mufa tego nie złącze bo to nie jest dokładnie tak jak na rysunku tylko jedna rura jest z jednej strony ściany A druga z drugiej, to tylko taki rysunek poglądowy bardziej ogólnie to to by bardziej wyglądało w taki sposób. Jeśli tak być nie może to da się zrobić żeby cały czas było grubą rurą ale miałbym dużo więcej roboty dlatego pytam czy to zda egzamin
Pobierz
źródło: comment_KtVsZlGlHdRsnmCxZTKFQsA6Mr9cVxLG.jpg
@bsbs rury metalowe. No i jednak chyba sytuacji z rysunku pierwszego nie będzie. Zasilanie będzie szło cały czas górą. Bo te pompki to muszą chodzić non stop tak? Też naleci sporo prądu
z pompką bez różnicy, bez pompki już nie.

błąd ;) co prawda mało kto robi dzisiaj grawitacyjne krązenie w ogrzewaniu - ale aby wymusić obieg grawitacyjny, to taki układ jak na przykładzie w niczym nie przeszkadza. Ważne jest to, że z kotła idzie woda do góry, a wraca od dołu.
To, że później będzie musiała iść w dół a potem z powrotem do góry - niczego nie zmienia, bo to są naczynia