Wpis z mikrobloga

Mirki, będę zmieniał wycieraczki w aucie. Niby rutynowa czynność, ale do tej pory leciałem w tańsze sztuki i zastanawiam się czy to ma sens. Może ktoś z doświadczenia wypowiedzieć się, czy warto inwestować w droższe wycieraczki? Z dotychczasowych jestem całkiem zadowolony, ale to nie znaczy, że nie może być lepiej. Jest wyraźna różnica, że droższe zbierają lepiej, albo wytrzymują dłużej, czy to tylko wyrzucanie kasy w błoto?
#motoryzacja #samochody

Czy opłaca się kupować wycieraczki z górnej półki

  • Tak 43.5% (20)
  • Nie 30.4% (14)
  • Pomidor 26.1% (12)

Oddanych głosów: 46

  • 14
@chybaDapi: porównanie między Alca (15 zł za komplet) a Bosch Aerotwin (80 zł za komplet).
Bosch na początku wyraźnie cichsze, zbierają tak samo. Szybko się zużyły i to nawet nie zimą.
Alca - spoko. Wytrzymują pół roku - jak i Bosch - a kosztują znacznie mniej.

Wiele też zależy od specyfiki szyby i samochodu - poczytaj na forum modelu.
@piotreek88: @WatchYourBack: Dokładnie tych do tej pory używałem, ale nie mam porównania z innymi. Widząc różnicę w cenie porównując np. z Boschem czy Valeo za 120-150zł/komplet zacząłem się zastanawiać, czy jest jakaś znacząca różnica między nimi.
@r5678: Jeśli faktycznie nie widać różnicy - nie warto. Ale zawsze warto sprawdzić, albo zapytać tych, którzy sprawdzili, żeby nie wyjść na Janusza cebulącego na każdej możliwej części do auta. ( ͡°
@chybaDapi: Oczywiście. Ja np kiedyś dla testu kupiłem sobie opony bieżnikowane. żeby zobaczyć czy faktycznie są takie do dupy czy to tylko gadanie tych którzy nie mięli. Zwłaszcza że ich cena była o połowę mniejsza niż normalnych opon..
Wnioski wyciągnałem takie, że faktycznie są takie do dupy i nie warto ich kupować. W moim przypadku mowa o letnich, to gdy spadnie deszcz absolutnie niczym się to nie różni od jazdy na
@chybaDapi: dużo zależy od szyby, np. ludzie polecają motgum, ale u mnie i u ojca się nie sprawdzają. Motgum dwa razy kupiłem i zawsze w tym samym miejscu nie dolegają jak powinny i zostaje smuga, w alca tego problemu nie ma.

Valeo mi padły dwa, albo trzy razy wcześniej niż alca. Ja wiem, może to wygląda na kryptreklamę, ale serio, te wycieraczki są dobre i tanie.
@chybaDapi: różnica jest ogromna, do peżota kupuję oryginalne wycieraczki fordowskie bo są takie same do foki 2 jak do 207 i jest przepaść między tanimi a porządnymi. Po 1 przy przejechaniu nie zostawiają takich mikrokresek, w dzień to nie przeszkadza ale nocą w deszczu nic przez to nie widać a niby zbiera. Do tego dochodzi w przypadku płaskich nierównomierny docisk jak źle trafisz. Ja kupuję raz do doku wycieraczki za 100zł
@chybaDapi: najlepiej poczytaj forum pod dany samochód i jakie wycieraczki się sprawdzają. Miałem Valeo i przyznam, że świetnie i długo działały ale czy za tą kasę ciężko powiedzieć. Losowe, tanie wycieraczki z kauflandu szybko na kosz poszły (za mocno dociskały - piszczały i słabo zbierały), za to taniutkie polecane Alca z alledrogo mam krótko i nie wiem jak szybko się zniszczą, ale naprawdę dają radę.
@chybaDapi: Jest różnica. #!$%@?łem pióro przy skrobaniu szyby zimą i na szybko kupiłem w Auchanie takie pióro do przycięcia na odpowiednią długość i włożenia w stare ramie. Mam je do dziś, ale zbiera to #!$%@? i zaraz pójdzie do wymiany. Nie #!$%@?łem tego od razu tylko dlatego że to tylna szyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początku miałem to, co ASO montowało, później montowałem coś z Bosha a teraz mam Visee Aquatec. Różnice niewidoczne za bardzo, więc po co przepłacać? Visee wypadają jakościowo podobnie, no i są trwałe.