Wpis z mikrobloga

@echme: mają duuuży pojemnik z wilgotnym podłożem, torfem kokosowym. I tam zwykle składają. Nie wiem, co im #!$%@?ło w tym roku ;D Matylka do roku pierwszy miot w suchość wywala ;<
  • Odpowiedz
@Khaleesi: Jak tak patrzę na te agamy, to nie mam pojęcia, jakim cudem one mieszczą w sobie te jaja, ta z filmu 19 jaj, przecież ona powinna mieć zmiażdżone wnętrzności (już nie mówiąc o tej drugiej od 32 jaj, no ale nie było ich widać to może były mniejsze?). No chyba że to kamera tak wyszczupla XD
  • Odpowiedz
@Szro: ta walnęła jeszcze 16 przed tymi trzema;D

jajka mają ok 1,5 cm długości i 1 cm szerokości. Jak była w ciąży, to wyglądała, jak balon ;D
  • Odpowiedz
@ranunculus: ta, co miała 32 miała nieco mniejsze jaja. Agamy tak ze 2 tygodnie przed porodem nic nie jedzą, bo nie mają miejsca w brzuchu.:D Jak byłam na prześwietleniu takiej agamy w ciąży, to widziałam ze jajka ma prawie pod gardłem, na całej powierzchni tułowia...;D
  • Odpowiedz
@Khaleesi: jakim cudem one przeżyły na wolności, nie wiedzą gdzie składać jaja, nie odróżniają podłoża suchego od wilgotnego i jeszcze rozwalają je o kawałki drzew. Jakiś ewolucyjny fenomen
  • Odpowiedz