Wpis z mikrobloga

Cztery ewangelie, o których mowa, mówią dokładnie o tym samym.


@Melisandre: Tylko, że zupełnie sobie przeczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chrześcijanka widzę z ciebie pełną gębą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

http://watykan.andrzejstruski.com/articles_4_Cztery-Ewangelie-Nowego-testamentu-podwazaja-sie-nawzajem.html

Nie musisz klikać:

Chrześcijanin od dziecka słyszy, że historia Jezusa, szczególnie ta uznawana przez Kościół Rzymski jest
  • Odpowiedz
@xandra: Owszem, byłam jednak ciekawa czy sama się zainteresowałaś kim jest człowiek, którego słowa bezkrytycznie przyjmujesz. Polecam poczytać tego bloga, najciekawsze wydają się wpisy dotyczące spełniających się proroctw Nostradamusa oraz magnetycznego łóżka. Wszystko przebija wynalezienie przez autora perpetuum mobile.

Cały ten tekst, który wkleiłaś to jest szereg manipulacji i półprawd. Nikt nie twierdzi, że Ewangelie zostały napisane własnoręcznie przez Ewangelistów (może poza Apokalipsą św. Jana). Wszystkie był spisywane przez ich uczniów,
  • Odpowiedz
@Melisandre: Wiesz, dla mnie ewangelie, Nostradamus i magnetyczne łóżka to praktycznie jedno i to samo, bo zawierają mniej więcej tyle samo prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli natomiast wierzyć historykom, same ewangelie zostały spisane w 300-400 r naszej ery. Więc nie może być mowy o uczniach, któregoś z ewangelistów, co najwyżej uczniach uczniów. Już samo to w sobie podważa jakąkolwiek ich wiarygodność. Znasz zabawę w głuchy telefon?
  • Odpowiedz
Jeśli natomiast wierzyć historykom, same ewangelie zostały spisane w 300-400 r naszej ery.


@xandra:
Powołujesz się niby na historyków, a jako źródło na poparcie swojej tezy wstawiasz link do bloga jakiegoś nawiedzonego gościa, który jest wynalazcą odpromienników domowych w kształcie piramidy, perpetum mobile i magnetycznego łóżka z lapis lazuli xD
  • Odpowiedz
@xandra:
Zarzucasz innym brednie, a sama bredzisz i to bredzenie podpierasz innym bredzeniem.
Rozumiem, że w takim wypadku mogę zarzucić komuś kłamstwo powołując się na inne kłamstwo i moje podejście będzie słuszne bo w końcu ta osoba też kłamie? Jak dla mnie to idealny przepis na dyskusję na poziomie.
  • Odpowiedz
@Melisandre: A nie jest czasem tak że ewangelii było dużo więcej tylko an którymś tam soborze (pierwszym?) 4 zaakceptowano jako świętą prawdę?

A co do różnic w 4 ewangeliach to jak najbardziej się zgadzam że ze względu na przekłady i spisanie wiele lat po śmierci Jezusa nie można dzisiaj jasno stwierdzić, że sobie przeczą.
Z drugiej strony nie do końca dobrze to świadczy Biblii jako wiarygodnym źródle informacji.
  • Odpowiedz
@vateras131: Powiedz mi, czy rozmowa z płonącym krzakiem nie wydaje ci się czymś dziwnym? Dlaczego już nie ma takich cudów, a jeśli się zdarzają to ich "ofiary" trafiają do wariatkowa? Bóg nas opuścił? Wziął się i zwinął? A może krzewy gorejące wyszły z mody? Teraz bóg pisze maile? Tylko mi nie opowiadaj o płaczących obrazach, czy krwawiących Jezuskach na krzyżu... Co tam jeszcze za "cuda" mamy? Stygmaty? Bilokacja? Aaaa, są jeszcze
xandra - @vateras131: Powiedz mi, czy rozmowa z płonącym krzakiem nie wydaje ci się c...
  • Odpowiedz
@xandra:
Ale ja teraz nie piszę absolutnie na temat treści ewangelii, cudach i innych tego typu sprawach, tylko odnoszę się do źródeł na jakie się powołujesz. Wszystko jest niewiarygodne, chyba że akurat przypadkiem potwierdza twoją tezę. Nawet jesteś w stanie podlinkować bloga jakiegoś oszołoma jeśli jego treści pokrywają się chociaż częściowo z twoim punktem widzenia, a potem piszesz o jakichś bliżej nieokreślonych historykach.
Nie twierdzę, że wszystko w religii katolickiej jest
  • Odpowiedz
@vateras131: A może tak zajrzysz do tych ewangeli i sprawdzisz czy źródło się myli, a jeśli tak, to mi to wytknij. Teraz ja wytknęłam ci merytorycznie błędy twojej argumentacji. Weź tekst, który wkleiłam i sprawdź po prostu. Znajdziesz błąd napisz, a tak strzępisz klawiaturę nadaremno i zarzucasz mi kłamstwo. To chyba nie godne chrześcijanina, nie wspominając o kulturze dyskusji.

Nie ma znaczenia czy autor pisze o planecie Niburu, Reptilianach, Latających ludziach,
  • Odpowiedz
@xandra: ej, a może przeczytałabyś Ewangelię, a nie artykuł, który zmyśla "fakty"?

I tak według św. Mateusza Jezus pochodził prawdopodobnie z Królewskiego rodu Dawida i Salomona a jeśli nie, to na pewno z arystokracji żydowskiej.

Według św. Łukasza rodzina Jezusa pochodziła z domu Dawida, lecz nie miała aż tak wspaniałego rodowodu.

Tymczasem św. Marek podaję legendę o ubogim cieśli.

Ewangelia wg św. Marka nie podje w ogóle informacji o pochodzeniu Jezusa.
  • Odpowiedz
@xandra:

A może tak zajrzysz do tych ewangeli i sprawdzisz czy źródło się myli, a jeśli tak, to mi to wytknij. Teraz ja wytknęłam ci merytorycznie błędy twojej argumentacji. Weź tekst, który wkleiłam i sprawdź po prostu. Znajdziesz błąd napisz, a tak strzępisz klawiaturę nadaremno i zarzucasz mi kłamstwo. To chyba nie godne chrześcijanina, nie wspominając o kulturze dyskusji.


Zarzucam ci posługiwanie się niemerytorycznym źródłem i dziurawą argumentację. Teraz dodatkowo dorzucę
  • Odpowiedz
Czterech ewangelistów domniemanych autorów tekstów ewangelii Nowego Testamentu uważa się za naocznych świadków życia Jezusa, potwierdzających wzajemnie swe słowa.


@xandra: kłamstwo już w pierwszym zdaniu. poczytaj o tych naocznych świadkach i kiedy żyli
  • Odpowiedz