Wpis z mikrobloga

@UberKatze: A może po prostu nie rozumiesz tego, co ja już zrozumiałam. Ten świat działa źle. I aż dziw, że jeszcze działa. Każdy patrzy tylko jak "się ustawić", jak "wyjść na swoje". Wszystko jest jednym wielkim oszustwem. Właściwie można powiedzieć, że jesteśmy cywilizacją oszustów. To będzie szalone uproszczenie, ale jesteśmy cywilizacją oszustów!

Oszustów i tych co się na to dają nabrać bo jesteśmy też naiwni. Nie tylko dajemy się oszukiwać i oszukujemy, jesteśmy w stanie oszukiwać bliskich i tych obcych, gdy potrzeba i gdy nie jest to konieczne. Jesteśmy w stanie nawet oszukiwać samych siebie!

Zaczyna się od dzieciństwa. Opowiadamy i czytamy dzieciom bajki. Zmyślone historyjki o zabarwieniu pozytywnym żeby je zająć, by nie płakały. Oszukujemy je, że istnieją wróżki, św. Mikołaj a ludzie są dobrzy i prawi. Obecny wizerunek św. Mikołaja w czerwonej szacie stworzyła na początku zeszłego stulecia Coca
  • Odpowiedz
@xandra: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dawid_(kr%C3%B3l_Izraela)
Idąc tym tokiem myślenia, można podważyć rodowód, każdego rodu znanego z lekcji historii. Przecież nie byłaś tam i za materac nie robiłaś, prawda? Nie było badań DNA. Więc każdy ród na każdym szczeblu mógł pochodzić od jakiegoś brata.

Dlatego mamy jedną w miarę spójną linię historyczną, i dopóki jakis historyk nie znajdzie twardych dowodów na jakieś odstępstwa od tej linii, trzymamy się jej.
Wzmianki od Dawidzie/Salomonie pochodzą z
  • Odpowiedz
@kamien23: Dobrze, dla mnie to ogólnie nie ma znaczenia, ale teraz zadaj sobie proste pytanie. Czy uczono cię o Jezusie na historii? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Było o Egipcie i Mezopotamii, Grekach i Rzymianach, ale cholera ani słowa o Jezusie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Na Jezusa nie ma żadnych dowodów, natomiast na Salomona i Davida są.
Mówimy o ogólnie przyjętej linii historycznej, bo jak się zaczniesz czepiać, to ciężko znaleść dowody na np. Bitwę pod Termopilami, albo Troję (znamy ją tylko z przekazów z tamtego okresu). Czy ktoś wierzy w biblię, czy nie to prywatna sprawa, ale jakby nie patrzeć dat jej powstawania i wartości historycznej nikt nie podważa (oprócz wydarzeń nadnaturalnych)
  • Odpowiedz
@xandra:
Tak sobie, siedzac na kibelku wpadlem na zabawny obrazek OPa. W celu dalszej straty czasu, wszedlem glebiej. Nie zawiodlem sie - rozpoczela sie gownoburza. Zipnalem sobie dalej, bo nie chcialo mi sie czytac tego wszystkiego. Przypadkiem, wpadl mi w oko akapit:

Następnie szkoła, gdzie jesteśmy oszukiwani, że równania kwadratowe przydadzą się nam do czegoś w późniejszym życiu.

Rozbawilas mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)(
L.....k - @xandra: 
Tak sobie, siedzac na kibelku wpadlem na zabawny obrazek OPa. W ...

źródło: comment_M8upYdcMJZPFKhR7QdJR0Equ5p9P5lh4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz