Wpis z mikrobloga

Publikujemy badania, TL;DR niżej

Wracamy po krótkiej nieobecności. Woleliśmy poczekać z naszymi wpisami do momentu, kiedy opublikujemy obiecane Wam badania i odniesiemy się do tematyki, która była poruszana na wykopie. Do tej pory opieraliśmy się na badaniach wewnętrznych i zewnętrznych, które były przeprowadzane w czasach, kiedy mało kto myślał o wrzucaniu ich w internet. Odświeżyliśmy więc temat.
Wszystko poniżej, zapraszamy do lektury.

1. BADANIA ZUŻYCIA GAZU W PŁYTACH SOLGAZ GPC

Dlaczego Główny Instytut Górnictwa?
Szukaliśmy odpowiedniej instytucji, która jest bardzo wiarygodna i sprawdzi dokładnie nasze płyty. W połowie stycznia odpisał do nas GIG, który jest podporządkowany tylko Ministrowi Energii. Zdecydowanie nie jest to mała firma krzak, która działa komercyjnie, tylko instytucja nadająca się w sam raz do tych badań.

Jednostka GIG, która przeprowadziła badania na naszym sprzęcie to Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza. Na co dzień zajmują się badaniem procesów spalania, sprawdzania oszczędności energii itp.

Jak przebiegały badania?


Wszystko, łącznie z ciśnieniem atmosferycznym i temperaturą pomieszczenia znajdziecie na końcu tego wpisu, lub w formie [PDF do pobrania tutaj]( http://docdro.id/LRCpoGO).
Jest tam cała dokumentacja, którą zatytułowano: Badania kuchenki gazowej z palnikiem ceramicznym. Określenie efektywności spalania gazu.
Prace rozpoczęto już 18.01.2017r. Zbadano dokładnie efektywność spalania, skład spalin, zużycie gazu i wszystkie elementy, które wpływają na oszczędność gazu w naszych płytach.

Co z nich wynika?
Skopiujemy część podsumowania:
Zastosowanie kuchenki gazowej typu GPC 4-T z palnikami inżektorowymi w porównaniu z zastosowaniem tradycyjnej kuchenki gazowej z palnikiem Bunsena pozwala na :
odzysk energii użytecznej dzięki akumulacji ciepła płyty grzejnej. Akumulacja ciepła płyty grzejnej przy podgrzewaniu i utrzymaniu potrawy do wymaganej temperatury pozwala na odzysk 857 kJ, co tradycyjna kuchnia gazowa z palnikami Bunsena zużywa do 1071 kJ.
spalanie gazu w palnikach inżektorowych kuchenki o wyższej sprawności - 28,7% w porównaniu do kuchenki tradycyjnej 22,03%. Oznacza to, że kuchnia typu GPC 4-T spala gaz o 30,27% efektywniej w porównaniu do tradycyjnej kuchenki.

ponadto oszczędność zużycia gazu ziemnego 2E -GZ – 20, o dodatkowe 10% w trybie pracy cyklicznej
odzysk energii użytecznej przy spalaniu gazu w palnikach o 2 x 58 = 116 kJ (kuchenka posiada 2 – pola akumulacji ciepła palnika Ø 200 i Ø 160). Tradycyjna kuchnia możliwości odzysku energii użytecznej nie posiada. Wykorzystanie energii użytecznej w polach akumulacji ciepła palnika Ø 160 i Ø 200, których nie posiada tradycyjna kuchenka, pozwalają na dodatkową oszczędność zużycia gazu o ok. 21% w porównaniu do tradycyjnej kuchenki gazowej z palnikami Bunsena.

Czyli możliwe jest nawet więcej niż 50%.

2. CZYSZCZENIE PŁYTY

Jak czyści się płytę Solgaz typu GPC?
Dokładnie tak jak elektryczną płytę grzewczą. Osiąga podobne temperatury, a materiał na niej jest identyczny jak na płytach ceramicznych i indukcyjnych czołowych producentów. Więc jeśli ktoś nie radzi sobie z czyszczeniem naszej płyty, to z pewnością nie wyczyściłby elektrycznej płyty grzewczej.

Mimo to mamy coś, co pomoże jeszcze bardziej
Od dłuższego czasu pracujemy nad dedykowanymi środkami czystości. Sprawdzaliśmy je na bardzo dużo sposobów i taki zestaw w połączeniu ze skrobakiem rozwiąże wszystkie problemy związane z pielęgnacją i czyszczeniem.
Skład i zastosowanie opracowaliśmy z dwoma polskimi producentami środków czystości i sprawdza się naprawdę świetnie. Kliknij tutaj i zobacz ich zdjęcie
Butelki mamy już gotowe, etykiety się drukują, więc środki lada dzień wejdą do sprzedaży. Ciekawostka: aromat jest robiony z naturalnych skórek pomarańczy i pachnie niesamowicie!


#solgaz #aferasolgazu #agd #badania #solgazbadania #afera #certyfikat
A poniżej obiecane badania:
SOLGAZ - Publikujemy badania, TL;DR niżej

Wracamy po krótkiej nieobecności. Woleli...

źródło: comment_5jzz8Ssp3P5nxA6S4X9hmSfwZn7vqlAE.jpg

Pobierz
  • 472
Kilka zdjęć od klientów, pierwsze z brzegu:


@SOLGAZ: Dzięki ale nie róbmy sobie żartów, pokazujecie jeden garnek lub podobne ujęcia z których niewiele wynika, za to dobrze wyglądają na zdjęciu.. ;-)
Pamiętam, że jeden z mirków użytkujący wasz produkt poruszał kwestię braku miejsca na płycie.
Chodzi o "normalne" garnki ustawione na wszystkich polach, ile miejsca jest między garnkami?

Darmowe pole służy do dogrzewania potraw lub podtrzymania ich temperatury a nie gotowania
defoxe - > Kilka zdjęć od klientów, pierwsze z brzegu:

@SOLGAZ: Dzięki ale nie rób...

źródło: comment_AHlrf25nSoPpi1Uv6ZWiiGp5hbl6SE42.jpg

Pobierz
Wystarczy przetrzeć szmatką, zobacz tutaj. Coś koło 1min wylewa się wiadro wody na płytę


@SOLGAZ: No ja rozumiem, że je można zalać. To dobrze, że są "wodoszczelne" ;-)
Chodzi mi o testy podczas normalnej pracy a nie od razu z wiadra.
Czyli, gotujemy... Odchodzimy od kuchenki, na panel dotykowy coś chlapnęło z garnka... Wracamy a tu pół kuchni zalane bo wszystko kipi a kuchenka przestawiona na 500% mocy ;-)

krople zaburzają
woda nie może u nas zmienić poziomu mocy.


@SOLGAZ: A... No to fajne rozwiązanie.

gdy coś wykipi na panel sterowania to ten zablokuje plyte i da sygnal dzwiekowy


Lub też denerwujące rozwiązanie, jeśli co chwila włącza się alarm ;-)
Kwestia przetestowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Garnki mieszczą się bez problemu.

No ale pokażecie? No bo skoro rozwiązujemy pytania które padły, to mamy teraz słowo przeciw słowu.
Ja
no przecież pokazaliśmy wyżej filmik: wylewa się woda


@SOLGAZ: A ja powtarzam jeszcze raz... To jest "test" po publikę.
Co on niby udowadnia? Chyba jedynie to, że płyta jest wodoodporna.
Ja pytam o użytkowanie. Przecież nikt gara zupy nie będzie wylewał specjalnie na płytę.
Chodzi mi o drobne kropelki kapiące na panel dotykowy w trakcie normalnego użytkowania.
Będę musiał biegać co chwilę ze szmatką?