Wpis z mikrobloga

Dzisiaj podczas próby sprawdzenia czegoś w systemie w moim korpo (uwaga uwaga - wielka czwórka) wystąpił problem natury technicznej który był w zasadzie nierozwiazywalny. Pani z helpdeska natomiast przekonywała mnie, ze po ich stronie wszystko jest w porządku i ze to ja coś zle robie. Dopiero po zrobieniu awantury nieoficjalnie przyznała mi racje natomiast wg niej oficjalnie nie mogła przyznać się do błędu popełnionego przez informatyków w systemie bo procedury jej zabraniały.
Pytanie - czy próba pociągnięcia tego wyżej ma sens? Przecież to jest chore ze zamiast odpisać mi ze nic się z tym nie da zrobić ponieważ jest błąd w systemie dostaje zdawkowe odpowiedzi jednoznacznie obarczające wina mnie, odpowiedzi których pani szydło by się nie powstydzila wygłosić. Czy walka z chorymi procedurami ma jakiekolwiek szanse powodzenia czy tylko stracę czas i nerwy?
Dodam jeszcze najważniejsze, jestem na najniższym stanowisku i ewentualne zwolnienie mnie przyjdzie firmie w miarę lekko.
#korposwiat
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Tldr Straciłem dwie godziny próbując zrobić rzecz niemożliwą, a pani z helpdesku mimo ze wiedziała ze jest to niemożliwe nadal kazała mi próbować bo procedury
  • Odpowiedz
@niunix: procedury w korpo to największe przekleństwo i błogosławieństwo zarazem. Z jednej strony masz dupochron w postaci "w procedurze tak jest napisane" a z drugiej milion kroczków które czasami się wykluczają i prowadzą na manowce. Moim zdaniem - olej to.
  • Odpowiedz
@niunix:

Pytanie - czy próba pociągnięcia tego wyżej ma sens?

Zależy. Od czego? Tak na szybko przychodzi mi do głowy taka lista: kto i na jakim stanowisku jest odpowiedzialny za te procedury; czy twój bezpośredni przełożony jest w stanie chronić ciebie; czy masz wyniki/osiągnięcia, które będą również bronić twojej d--y; czy masz coś za uszami i czy ktoś wie, że coś takiego ukrywasz. Jeżeli leżysz chociażby na jednym z wymienionych powyżej, to nawet nie próbuj. Wyżej d--y nie podskoczysz.

Czy walka z chorymi procedurami ma jakiekolwiek szanse powodzenia czy tylko stracę czas
  • Odpowiedz