Wpis z mikrobloga

Straszna posucha w tagu #niemcy,dlatego proponuję dla wszystkich nas emigrantów nowa zabawę pt. "Co mnie #!$%@? w DE"
Dla naszej nowej zabawy proponuje tag ##!$%@? ktoś ma lepszy to słucham Państwa.

Ja zaczynam:

#!$%@? mnie to że wszyscy maja pieniądze i z nich korzystaja np. chcesz spontanicznie iść na kręgle?
- ma pan rezerwację?
-że co?

-gokarty,to samo

-restauracje,tłok jak na promocji cukru w carrefour PL ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-mechanik (jakikolwiek) terminy
-prędzej do lekarza dostaniesz się "z ulicy" niz do jakiegokolwiek fachowca

Zamawiasz internet? 2 tyg. czekania na technika,ale jak to prosze pani toż to 2 kabelki przepiąć w skrzynce.
-wiem proszę pana ale u pana na wiosce już 369 ludzi czeka na technika.

Kupujesz meble za 2k eur (8k zł) i nie daj bosze chcesz transport
-Juz za 3 tygodnie przywiozą, co kurfa!? no taka promocja to wszystko sprzedaliśmy na pniu. Ja jebię (,)
Uwierzcie,nie ma lekko ;)

#niemcy i tak dla kontrastu,zaczepnie #polska i #polskabieda
  • 18
@Konwerter Brak spontaniczności. Tu nie wypada wpaść ot tak sobie do kogoś z wizytą. Najlepiej zapowiedzieć się z tygodniowym wyprzedzeniem. Na ta takie spontaniczne " właśnie przechodziłem, więc pomyślałem, że wstąpie do Ciebie na kawę" nie ma w Niemczech szans.
@Konwerter Co kto woli ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie jeszcze ta moda trwa , tyle że nazywam to niezapowiedzianą wizytą a nie "#!$%@? się na chatę"( ͡ ͜ʖ ͡)
@Maniut: Ja myslałem w pewnym momencie że po prostu sie starzeje i w dodatku pochodze z dużego miasta ale nie... Na to samo żali sie mój kumpel który pochodzi z Brennej 6k wioski w Polsce.
@Konwerter: A mnie wkurza jak oni świętują urodziny. Zapraszają do knajpy 30-40 osób. Goście przygotowują jakieś piosenki, wiersze i zabawy. Moim zdaniem jest sztywno na takich imprezach, to wszystko takie wymuszone. A spróbuj przyjść i nic nie przygotować.
@Konwerter: to z tym dostarczaniem mebli ze sklepu też mnie wkurza. Ale wkurza mnie też DHL i to, że często nie raczą nawet awiza zostawić i o tym, że muszę dymać na pocztę po paczkę dowiaduję się ze śledzenia przesyłki. Wkurza mnie też wszechobecna papierkologia i przesyłanie wszystkiego pocztą (np. na pin do karty czekałem 2 miesiące i się nie doczekałem, bo nikt nie wiedział co się stało).
@Konwerter: Akurat na jedzenie nie narzekam. Bywałam w restauracjach, gdzie każdy dostał zupę, drugie danie i jakiś deser. Nie było mało i było smaczne, ale te ich artystyczne wygibasy i przemówienia to taka żenada, że aż się odechciewa w tym uczestniczyć.
@Konwerter: serio? serio? ale ty jestes głupi xD idź być polakiem gdzies indziej!
czasem rece mi opadaja na Twoje wpisy.
poza tym jak komuś cokolwiek sie nie podoba to #!$%@?ć do ukochanej ojczyzny skoro tam lepsze żarcie, lepszy kurier, lepsza spontanicznosc i lepsze piny do karty i lepsze urodziny i lepsi fachowcy itd itp
żenua ( )
@trollik: @Vincenzo: @Maniut: @unknown_stranger:
@skitteles: nie ma kraju idealnego, w Polsce też jest na co narzekać (na kurierów też). OP chciał, żeby wypisać co nie pasuje, to się pisze. Tobie wszystko pasuje, w kraju w którym mieszkasz?