Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zainwestowane 6500zł czyli 70% moich oszczędności. Na dzień dzisiejszy akcje warte są 2000 zł mniej.
Jestem debilem który pchał się na giełdę ideą mocnego zysku.
W styczniu jakiś Mirek na wykopie dał info, żeby inwestować w Polimex, bo będą mieć kontrakty na elektrownie w Ostrołęce, że to polityczna spółka, i w ogóle. Ja myślałem że to bujda na resorach. Jednak prawda jest taka że ten Mirek miał racje. Akcje skoczyły z 3zł (styczeń) do 17 zł (7 marca).
Gdy zobaczyłem we wtorek ceny akcji za 12, 13, 14... zł które rosły.... to postanowiłem kupić. Dałem się złapać na owczy pęd. Bałem się że faktycznie to gadanie o tym że te akcje będą warte w przyszłości po 30, 50 zł się spełnią. Nie myślałem racjonalnie. Myślałem pod wpływem chwili.
Kupiłem więc 465 akcji po 14zł. To był błąd. Obecnie te akcje są warte 8.70 (stan na 16:40 9 marca) mimo że jest po zgromadzeniu walnym, a teoretycznie po walnym miało skoczyć do 20.
Nie zamierzam sprzedawać tego, najwyżej utopię większość moich oszczędności gdy akcje polimexu stanieją. Jednak jestem debilem, nie znając się na giełdzie wpakowałem większość moich oszczędności licząc na łatwy zysk tak jak to było ze spółką JSW (kiedyś akcje po 10, mocne spadki. teraz akcje po 70).
Czuje źle człowiek, bo Polimex okazał się bańką spekulacyjną i jak to mówią specjaliści: zostałem wyleszczony.
♯gpw #gielda #polimex

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zainwestowane 6500zł czyli 70% moic...

źródło: comment_fS1ucGQWoH1GXMMy5OKMZH4uTNFHirDm.jpg

Pobierz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: No niestety bolesna nauka. Sam byłem zaskoczony tym hurraoptymizmem, skąd blisko 100% wzrost w ciągu kilku dni na spółce, która nic nie zarobiła i nie wygrała przetargu. Bo Morawiecki da 2bln na energetyke? xD Ktoś zagrzał kurs i niektórzy popłynęli, ale nie było żadnych przesłanek by sądzić, że taki wzrost się utrzyma zwłaszcza jak kapitalizacja (tego jeszcze chwile temu bankruta) przekraczała 3mld zł. Polimex jest spółką spekulacyjną i tu się