Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #alfaholicy #alfaromeo

Co jestescie mi w stanie powiedziec o alfie 166 z silnikiem busso (2.5 3.0 3.2), koszty naprawy, eksploatacji, jak znosi gaz i na co zwrocic uwage przy zakupie? Plus pytanie czemu ceny tych alf sa takie niskie (za ok. 10k rocznik +- 2000)
  • 14
  • Odpowiedz
@miret210 tylne zawieszenie skomplikowane i delikatne (jak na gorsze drogi). Busso są genialne, ale jak ktoś zalewa castrola 10w40 i wymienia ten syf co 15-20k km, to później zaczyna się branie oleju, obraca panewki i takie tam. Jeżeli trafisz na silnik w dobrej kondycji, zalewany dobra oliwą, to jedyne jego koszty to olej + rozrząd (tylko musisz znaleźć mechanika, co ci przy wymianie go nie przedstawi). Busso nie gryzie się z gazem,
  • Odpowiedz
jeszcze sie taki nie urodzil zeby sprzedal tanio dobre auto.


@szaremyszki: E tam, ja sprzedałem poprzednią furę w prawie idealnym stanie (na bieżąco robiona i użytkowana bez myślenia o nadchodzącej sprzedaży), bo akurat się trafiła okazja na zakup innej, której szukałem chyba z rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale to bardzo odosobnione przypadki, choć nie można twierdzić, że się nie zdarzają.

EDIT: Może nie sprzedałem jej
  • Odpowiedz
@miret210: Od września jeżdżę zagazowanym 3.2 z 2004 roku z przebiegiem niby 240tys. Ja zrobiłem 16 i póki co problemów nie ma. Spalanie od 11L (leniwa trasa ~100kmh na tempomacie) do 18,5L w mieście. Oleju lubi sobie łyknąć, u mnie jest to ~300ml na 1000km, leję 5W40. Jeżdżę różnie, a na autostradzie też rzadko schodzę poniżej 180kmh także ja tam uważam to za normalne - instrukcja mówi o 400ml/ 1000km więc
  • Odpowiedz
@miret210 Mam dwie 166-ki , pierwsza to 2.4 JTD 10v 136KM 2000r.(z wirusem) w moich rękach już 7 lat. Zrobiłem nią ponad 100 tys.km. świetny silnik, praktycznie bez obsługowy. Przez te siedem lat nie mailem z nią większych kłopotów. Robiłem podstawowy serwis plus moje widzi mi się. Z niespodziewanych usterek: raz pęka mi śruba od napinacza i raz wąż od wspomagania. Plus wymiana nagrzewnicy.Wiadomo wymiana zawieszenia, hamulców itp. Spalanie w przedziale 5.5l
  • Odpowiedz
Plus wymiana nagrzewnicy.


@dawid_007_04: Każda 166 przez to przechodziła lub przejdzie :D. U mnie widać, że któryś z poprzednich właścicieli wymieniał bo po zdjęciu jednego z boczków na środku widać stare, zaschnięte plamy. Co do trudności w znalezieniu 3.2 potwierdzam, od długiego czasu przeglądam ogłoszenia. Na szczęście w momencie poszukiwań samochodu tak się złożyło, że na sprzedaż był dwie więc mogłem przebierać hehe. A i zdarzały się momenty, że w DE
  • Odpowiedz