Wpis z mikrobloga

Gdy rano pożaliłem się, że nie będę mógł uczestniczyć w wernisażu malarstwa mojego taty, to pojawiła się prośba, aby pokazać obrazy.

Słowem wstępu, tata maluje od zawsze, z resztą nie tylko maluje, bo lubi też rzeźbić, rysować lub uprawiać inne rodzaje sztuki, wszystkiego po trochu, nawet fotoszopa troszkę umie. Pracuje w 'domu kultury' jako specjalista od różnych plastycznych rzeczy, a więc plakaty, zaproszenia różne, dla dzieci prowadzi regularnie zajęcia plastyczne itp, do tego organizacja festynów, wycieczki dla dzieci czy seniorów. Maluje abstrakcje, mieszając ją z aktami często, ale również architekturę lokalną. Gdy byłem mały - surrealizm.
Swoje obrazy sprzedaje, albo wiszą w rodzinnym domu, więc mogę z dumą stwierdzić, że 'mój stary to fanatyk obrazów, całe mieszkanie za****** obrazami najlepsze' :D Mimo, że sam jestem plastycznym antytalenciem (wszystkie geny zyskało rodzeństwo, ja nic) to mam bakcyla historyka sztuki, bo dzięki tacie w domu jest mnóstwo albumów malarskich, książek o teorii sztuki, historii sztuki itp. Wychowałem się na tym poniekąd.
Dodam, że tata jest samoukiem.

Nie znam się na hostingach, więc będę wstawiał obrazów kilka w komentarzach po prostu. Większość to olej na płótnie, czasami inne farby, trochę akwareli.

#sztuka (nie wiem czy mogę ten tag, ale zaryzykuję) #pokaztate trochę, tylko bez taty bezpośrednio :D

wołam plusujących i komentującychporanny wpis @atoic @QuaLiTy132 @delnaja @kurkuma @StachuX @jadi @bialoruskie_standardy @mieszczanin @Kynareth @dziewczynaszamana @chonakawe
Fevx - Gdy rano pożaliłem się, że nie będę mógł uczestniczyć w wernisażu malarstwa mo...

źródło: comment_tOnLszs5bZavef0KPrCVTK2zZ0W7ry5d.jpg

Pobierz
  • 95