Wpis z mikrobloga

Sprzedałem pewien przedmiot na allegro. Cena niższa niż rynkowa. Po jednym dniu od sprzedania przedmiot pojawił się wystawiony rzez sprzedającego z ceną 10% wyższą. Ogólnie nic mi do tego, spodziewałem się że ktoś będzie chciał na tym zarobić.
ALE
Nowy sprzedający nie zmienił zdjęć (w swojej aukcji wykorzystuje zdjęcia z mojej aukcji). To już mi się nie podoba. Czy moge to gdzieś zgłosić poza allegro?
#allegro
  • 13
jakby nie było naruszył twoje prawa autorskie.

wykorzystanie zdjęć ze złamaniem praw autorskich


@silwek:
@caffe: Skąd wiecie, że te zdjęcia były utworami?

@Napiecie: W jaki sposób nadałeś zdjęciom indywidualny charakter i co w nich było twórczego?
@saginata:
Też wkleję link. :)
http://czasopismo.legeartis.org/2016/12/fotografia-reklamowa-utwor.html

Ze względu na specyfikę fotografii można uznać praktycznie każde zdjęcie za utwór ze względu na jego niepowtarzalność. Nawet jeśli ktoś chciałby wykonać takie samo zdjęcie jak op, nastręczyłoby to poważnych trudności, sprawiających że zadanie otarłoby się o niemożliwość. Czy też idąc od drugiej strony: moje zdjęcia, nawet te najbardziej "techniczne-nieartystyczne", rozpoznam zawsze i wszędzie.
Zresztą zobacz, nie wiem, używane Passaty na Allegro - absolutnie każda
@saginata: Zresztą linkowany przez Ciebie artykuł opiera się na orzeczeniu dotyczącym zdjęć "dokumentów, map, tablic pamiątkowych i medali" - szczerze mówiąc nie jestem teraz w stanie wymyślić typu zdjęć, które byłyby mniej niepowtarzalne niż te wspomniane.