Wpis z mikrobloga

@kamson: nie żebym był grubą feministką, ale dzień kobiet to akurat najbardziej stosowny dzień na tego typu manifestacje.
W końcu został ustanowiony ze względu walki kobiet o równouprawnienie. :P
  • Odpowiedz
@Acrivec: no nie wydaje mi się ;P

Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i >płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia
  • Odpowiedz
@kamson: Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. Pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909, ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Wikipedia
  • Odpowiedz
Ja tu czegoś nie rozumiem, weźcie mi mircy wyjaśnijcie,, dzień kobiet, powinien być miłym dniem, można przyjść do domu z kwiatami, spędzić miło wieczór a te rozbestwione idą protestować bo im źle...


@kamson: No to uwierzyłeś w komunistyczną interpretację święta. Ustanowione zostało w związku z walką o prawa kobiet. Komuniści nie potrzebowali, aby ktokolwiek upominał się o swoje prawa, były więc goździki i rajstopy. Przecież było tak idealnie. Całe szczęście
  • Odpowiedz
@kamson Ja tam uważam, że każdy powinien sobie spędzać dzień kobiet jak ma ochotę - ktoś ma ochotę dostawac goździki i rajstopy - spoko, ktoś ma ochotę protestować - proszę bardzo. Co Cie w tym tak boli?
  • Odpowiedz