Wpis z mikrobloga

Nie jestem fanem LeFlopa, ale @fordern i @Ryjuss spójrzcie na sprawę chłodnym okiem. Gdyby był możliwy trade z udziałem LBJ, to każda oferta zaczynała by się od LBJ za 1xAll Star + All Star + wysoki Pick. I chyba tylko Spurs myśleliby dłużej niż 15 minut nad akceptacją. Poza tym tylko w przypadku LBJ scenariusz dla klubu zmienia się z "jesteśmy contenderem" na "tankujemy". No i pkt trzeci, statystki:
26 pts -
@plk_bbl: nie jestem pewien - LBJ ma już swoje lata, i jesli drużyny by przyjęły go w takim dealu to tylko dla marketingu. Jak pominiemy marketing to wartość Kawhi'ego w tej chwili może być nawet wyższa niż Lebrona - Lebron jest lepszy w ataku, ale w obronie Kawhi + zwróć uwagę na wiek obu gości (ale jak wyrzucimy wiek i inne aspekty pozaboiskowe i spojrzymy kto jest lepszy w tej chwili,
@petrodolan Lebron ma sporo większy impact na grę niż Kawhi i to nie jest nawet blisko, Kawhi póki co jeszcze nawet poważnej serii w playoffach nie wygrał jako pierwsza opcja
@Weed233: Co do impactu zgoda, ale może to wynikać z charakteru obu drużyn (CLE bardziej spolaryzowana, SAS bardziej wyrównany skład). I oceniasz MVP przez pryzmat wcześniejszych osiągnięć? W tej chwili obaj mają porównywalną wartość na boisku (ale ponieważ bardziej liczy się atak, to minimalnie wartość Lebrona jest wyższa).
@petrodolan #!$%@?, zobacz sobie chociażby mecz Spurs @ Cavs
Cavs -10 jakieś 6min przed końcem, Lebron zaczyna kryć Kawhi i na odwrót, LBJ dojeżdża Spurs i daje dogrywkę, Kawhi zrobił jakieś 0/6 z gry

Kawhi w żadnym elemencie nie daje więcej niż LBJ nawet w RS nie wspominając o tym że znów w playoffach pewnie pokaże że nie jest superstarem który potrafi w dużym meczu #!$%@? towarzystwo tylko grzecznie swoje rzuci, swoje
@Weed233: może tak być, zobaczymy w PO, ale po jednym meczu nie wysuwałbym wniosków co do MVP bo to zbyt mała próba. Myślę że można założyć, że DPOY (chyba 2krotny zreszta) obiektywnie daje więcej w obronie niż Lebron.. Ale takie przepychanki są niestotne, tylko uważam że różnica pomiędzy resztą a Lebronem jest nieduża i ją trochę wyolbrzymiacie. Wystarczyłoby, żeby np Curry rzucił jedną trójkę kiedy było trzeba (albo np Kyrie by
@petrodolan nie postrzegalbym inaczej, bo nawet jakby #!$%@? finały to pokazał że indywidualnie nikt nie jest blisko niego a na pewno nie Kawhi

MVP Race w tym momencie
Harden
RW
Lebron/Kawhi
Durant
@HalfManHalfAmazing: jeśli Spurs wejdą na 1 miejsce, a Kawhi będzie grał jak ostatnio, to stawiałbym na niego. Jeśli nie on, to raczej Lebron. O Hardenie wydaje się być dosyć cicho (pomimo świetnych statystyk), a Westbrook... Fajnie, że wyciąga średnie triple-double, ale wydaje mi się, że drużyna by bardziej skorzystała, jeśli dominowałby piłkę trochę mniej. W każdym razie nie zazdroszczę głosującym w tym roku, to będzie trudna decyzja.
Poza tym tylko w przypadku LBJ scenariusz dla klubu zmienia się z "jesteśmy contenderem" na "tankujemy". No i pkt trzeci, statystki:

26 pts - 8,2rbs - 8,8 ast - 1,3 stl - 53,8% FG, - 39,8 3P%

statystycznie tylko Russ i Harden ale obaj na niższej skuteczności.... Możecie głosować na przekór, ale niestety to jeszcze nie ten sezon.


@plk_bbl: Nie zgadzam się. Poza tym nie mówimy o najlepszym graczu ligi tylko
@Ryjuss: skoro mówimy o Valuable player....to kto ma większą od LBJ wartość? Zarówno dla drużyny jak i dla GMów? Tylko musisz spojrzeć na to w sposób: TYLKO ten sezon. Żadne zasługi lub przyszłość nie bierzesz pod uwagę..... Ja nie widzę nikogo kto przebija Jamesa. Hardenowi i Kawhiemu brakuje jeszcze kilka procent. Są dosłownie o krok, kroczek.