Wpis z mikrobloga

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego mimo że jestem w mieszkaniu i tak dostaje awizo. Dzisiaj zobaczyłem listonosza który przyszedł bez listów, a z samymi awizo i wrzucał sobie do skrzynek na listy XD. Da się to gdzieś zgłosić?
#pocztapolska #afera no i trochę #gorzkiezale
  • 24
  • Odpowiedz
@astronic: też tak miałem/mam przynosi awizo i nie wchodzi próbując dostać się do mieszkania. Raz czekałem cały dzień na przesyłkę - dostałem awizo i odbiór dopiero następnego dnia.. #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Andczej: Nie przesadzajmy, u nas nazywamy to "listo paczka", coś co zgodnie z ustawą (patrz definicja ustawowa co to jest list), powinno być nadane paczką, a jest nadawane listem, by trochę przycebulić. Listonosz, szczególnie pieszy, nie jest paczkonoszem, u nas zdarzają się takie listo paczki, że do wózka wejdą max 4 sztuki, i praktycznie nic innego nie moglibyśmy zabrać w rejon. Ludzie nie wiedzą, że jest możliwość np wysyłki paczka 24/48
  • Odpowiedz
Listo - paczki powinny być poprostu zwracane do nadawcy, gdyż nadawca próbuje oszukać pocztę


@TheLukcity: Nie masz jak stwierdzić co jest zawartością przesyłki, a jeśli poczta zezwala na taki gabaryt przy liście to gdzie tu oszustwo?
  • Odpowiedz
@Andczej: Jeżeli chodzi o polskie, to jeżeli listonosz zna swój rejon i wie że kogoś nie będzie to nie weźmie takiego dużego, lub weźmie jak będzie mieć miejsce w wózku następnego dnia. Na niektórych rejonach listonosze mają skrzynie doręczeń, to takie miejsca, gdzie samochód może mu dowieźć część korespondencji, wtedy nie problemów z listo-paczką, lub jeżeli rejon jest blisko urzędu pocztowego z którego listonosz rusza w trasę, wtedy po ten duży
  • Odpowiedz
@TheLukcity: Zamiast gadać odpowiedz mi pytanie, dlaczego stwierdzasz że coś jest oszustwem skoro nie masz jak sprawdzić zawartości więc nie wiesz czy to mogło być wysłane jako list czy nie.
  • Odpowiedz
to jak nazwiesz, wysłanie poleconym. przesyłki o wymiarach 75x40x1. Listonosz nie jest paczkonoszem. Wiesz, jak coś jest wysłane w kopercie to jest to list, ale w dużym kartonie to nie bardzo...

Koleżanka ma taką metodę, jak coś jej się nie zmieści, to idzie do klienta i się pyta czy awizować panu ten duży karton czy przynieść, jak będę miała mniej listów ...
  • Odpowiedz
to jak nazwiesz, wysłanie poleconym. przesyłki o wymiarach 75x40x1


@TheLukcity: jeśli regulamin na tagi gabaryt zezwala to nazywam to USŁUGĄ

jak coś jest wysłane w kopercie to jest to list, ale w dużym kartonie to nie bardzo...


BARDZO bo nawet jeśli coś ma wymiary 50x20x18 to jest to nadal list bo na to pozwala gabaryt B

więc gdzie to oszustwo?
  • Odpowiedz
@Andczej: To po co ustawodawca napisał:
przesyłka listowa – przesyłkę pocztową z korespondencją lub druk,
z wyłączeniem przesyłek reklamowych;

a) przesyłek listowych, w tym poleconych i z zadeklarowaną wartością,
o wadze do 2000 g i liczonych z tolerancją 2 mm wymiarach:
– maksymalnych – 900 mm, stanowiących sumę długości, szerokości
i wysokości, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć
600 mm,

A tak jak pisałem bardzo często przekroczone są wymiary czyli
  • Odpowiedz
"Listo paczki" polskie najczęściej ważą do ok 400 gram

Paczka 48 do 0,5 kg gab B - 11zł (paczka taka jedzie do klienta samochodem) prosto z WERu
Paczka 48 do 0,5 kg gab B - 8,5zł (odbiór w punkcie)
(dodatkowo tylko przy paczkach można sprawdzić zawartość)

List gab B ekonomiczny (termin D+3) - cena 10,8zł

Paczka 24 gab B - odbiór w punkcie (np stacja benzynowa) 10zł

PS. Cytat z oficjalnej strony
  • Odpowiedz
@TheLukcity: nadal nie potrafisz odpowiedzieć więc powtórzę:

dlaczego stwierdzasz że coś jest oszustwem skoro nie masz jak sprawdzić zawartości więc nie wiesz czy to mogło być wysłane jako list czy nie
  • Odpowiedz