Wpis z mikrobloga

@franciszek_maurer: spokojnie, jestem w 2 kl licbazy dopiero, ale myślę już o szukaniu kasy na studia, kursach itd, nie chce tego zostawić na ostatnią godzinę, tylko z dużym wyprzedzeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) celuje w ICL i akademik, co do Kasy to oprócz tej na start, czyli sam wyjazd i zagnieżdżenie, kasy miał nie będę, tzn dotacje z domu rodzinnego małe albo wcale. Tak to narazie wygląda.
  • Odpowiedz
@mirokrul: ICL czy UCL? @Jofiel: Tak ale poki co jeszcze kredyt na tuition fees dla EU chociaz tego nie bylbym pewien jak kolega za rok dopiero chce zaczynac.
Jedz Mirku na wakacje najblizsze i po liceum gdzies popracuj, zarob, najlepiej w UK ale w sumie w Norwegii mozna ponoc wiecej/szybciej. Ja zylem przed studiami rok w UK ale tez mieszkam i studiuje w Szkocji wiec koszta utrzymania mniejsze. Chociaz jak
  • Odpowiedz
@franciszek_maurer: Dzięki za info! :)

@mirokrul: Zależy czy boisz sie pracy, moim kolegom z lekką pomocą starczyło 1000 funtów na dwoje, to była dość ryzykowna opcja, ostatecznie wrócili do polski bo w pracy zwlekali z wypłatą.
Ceny w Londynie są ogromne, odradzam akademik, chyba że masz bogatych rodziców :D 190-200 na tydzień za dobry pokój w akademiku to naprawde mało. Polecam przeszukać ogłoszenia na Spareroom jeżeli chcesz zobaczyć jak to
  • Odpowiedz
@mirokrul: Angielski miałem dobry, gdy wjeżdzałem to 100% matura ustna i około 96% z podstawy. Rozszerzenie ok. 65%. Mimo wszystko gdy zamawiałem pierwszy raz kanapke w subwayu to sie pogubiłem i narobilem przypalu xD. Stres będzie, ale przez pierwszy tydzien jak będziesz musial szukać mieszkania, dzwonić po ludziach czy kupić wspomnianą kanapke - to będzie twój chrzest bojowy ( ͡° ͜ʖ ͡°), po tym już niczego nie
  • Odpowiedz
zy tydzien jak będziesz musial szukać mieszkania, dzwonić po ludziach czy kupić wspomnianą kanapke - to będzie twój chrzest bojowy ( ͡°


@rvnow: nic dodać, nic ujać :)
( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@rvnow: dzięki za odpowiedzi, jak będę miał chwilę czasu więcej to napisze jeszcze jakieś sensowne pytanie, ale narazie nie będę Cie męczył. Dzięki mireczku za czas! I powodzenia tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz