Wpis z mikrobloga

#motocykle
Temperatura przyjemna, asfalt opłukany pierwszymi ulewami, nic tylko wsiadać i jeździć prawda mirki? Otóż nie. Dupa blada.

Zeszłoroczny sezon zakończyłam gównianą, delikatną stłuczką, w której poszła mi chłodnica. Nic wielkiego, lekkie rozszczelnienie. Olx, Allegro - same padaki wyglądające 100x gorzej niż moja teraz. Aliexpress bez towaru. Chłodnica w salonie 2.6k. 1/4 wartości motocykla #!$%@?. Spawanie nieudane.

Pytanie do Was Mirki - sprzedawać motocykl na części? Silnik zdrowy w stanie niemal fabrycznym. Wszystko działa zajebiście, rama prosta, tylko tej pieprzonej chłodnicy brak :( A może macie info, że gdzieś taka chłodnica leży i się kurzy? Honda CBF600NA PC 38 rocznik 2005-2007. Albo nawet z Horneta z tych lat? Załamana jestem :( #zalesie ##!$%@?
  • 13
  • Odpowiedz
@FLAqMastah: Mechanik szukał na allegro ale nic nie znalazł wartego wydania pieniędzy, ale przekazałam mu te linki, może ich jeszcze nie widział, dziękuję
@Jofiel: ale też nie ma informacji czy jest sprawna... bo moja nienaprawialana ma dokładnie takie same uszkodzenia :(
@malpie_runo: masz jakiś namiar do ludzi którzy robią chłodnice na zamówienie?
@bocznica: jestem coraz bliżej wydania tych tysi za nową część w ASO
  • Odpowiedz
@przepiorka: To ebay. Raz, nie ma porównania do allegro czy olx, ochrona finansów, opinie sprzedawców, wszystko pod kontrolą. Nawet jak sprzedawca napisze, że nie przyjmuje zwrotów to i tak zwróci kasę.
Ta wygląda na wypatroszona z jakiegoś rozbitka ale jakby ciekła czy była niesprawna to by nie sprzedawali. Raczej legalna niż z kradzionego moto na części. Zawsze można zwrócić. Szkoda tylko wtedy straconego czasu.
  • Odpowiedz
@malpie_runo: nie wierzyłam w tą opcję, ale sprawdziłam i wychodzi przystępnie! do 800zł za fabrycznie nową chłodnicę. Tydzień na realizację zamówienia. Ogarnę sobie, dzięki za pomysł! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przepiorka: jak masz sprawdzone moto i nie masz ochoty na zmianę poza chłodnicą, to nie sprzedawaj, szkoda czasu, nerwów, a na rynku używanym nigdy do końca nie wiadomo na co trafisz, plus koszta - jak masz sprzedać i kupić coś porównywalnego, to jak doliczysz wszystkie koszty ciężko wyjść na zero, nie mówiąc już o tym, że będziesz musiała zejść z ceny by sprzedać swój obecny z cieknącą chłodnicą.
Jak myślisz
  • Odpowiedz
  • 0
@przepiorka zapytaj google o chłodnice rosłoniec z wawy. Robili mi chłodnice do obu moich moto, chcieli tylko oryginalne na wzór oraz w celu wykorzystania z nich starych króćców, gwintów itp. Ogólnie jestem z nich jak najbardziej zadowolony. Jedynym minusem jest malowanie - oni robią to tylko natryskowo, więc farba jest bardzo delikatna,no ale nie można mieć wszystkiego
  • Odpowiedz