Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, skladam sobie FBW i musze wybrac cwiczenie na biceps

Zastanawiam sie nad:
Uginanie przedramion ze sztangą,
Uginanie przedramion z hantlami stojąc
Uginanie przedramion z oparciem o kolano

Które byscie wybrali z tych trzech? Dodam ze mam troche problem z nadgarstkami wiec bardziej skłaniam sie do hantli, datkowo uginaniem z oparciem o kolano bardziej czuje bicka, ale nie wiem czy to poprawne cwiczenie

#mikrokoksy #silownia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 20
  • Odpowiedz
@zio-maj: Prędzej jego karnet będzie sprzedany 3 raz w jakiejś grupie na fb ("Odsprzedam karnet"). Niż dojdzie w ten sposób do takiej ilości dipów w jednej serii. Chin upsy niepoprawnie wykonywane zdecydowanie gorzej wpłyną na rozwój pleców, niż zwykłe podciąganie nachwytem. Prędzej biceps sobie poćwiczy. A tak IMO to lepiej na początku ściąganie drążka do karku siedząc, potem na przemian z podciąganiem nachwytem.

Tak czy siak w tych ćwiczeniach ilości powtórzeń
  • Odpowiedz
@zio-maj: Niestety nie jestem personalnym trenerem, mówię z doświadczenia mojego znajomych, przypadkowych osób, z którymi była możliwość rozmowy i wyciągnięcia wniosków. Podciąganie podchwytem bardziej wymusza pracę mięśni ramion przez co chwyt drążka jest węższy, odwrotnie nachwytem - szerszy chwyt, więcej mięśni pleców. Może jakoś to niefortunnie sformułowałem, ale teraz chyba jest jasne o co mi chodzi.
  • Odpowiedz
@zio-maj: Najprawdopodobniej jeśli chodzi o bezpieczność nadgarstka to jest tak jak piszesz. Bardziej skupiałem się na drążku i bardzo mocnym zaangażowaniu bicepsa przy chin upsach.
  • Odpowiedz