Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie...
Windows 10, Firefox.
Na stronie facebooka nie otwierają się animowane gify linkowane np. do giphy.com. Dopiero jak się da otwarcie w nowej karcie to działa. na innym kompie z Win10 + FF działa poprawnie.
Na tym samym kompie z inna przeglądarką - działa poprawnie. Gdzie szukać problemu?

Nie pomogło usunięcie profilu, wyczyszczenie ciasteczek. FF już zresetowany do ustawień fabrycznych bez żadnych dodatków a dalej nie odtwarza tych gifów.
Liczę na sprawdzone porady, sam nie używam FB i nie mam na czym testować :) W internetach na ten temat cisza lub porady nie sprawdzają się a osoba zainteresowana już nudzi straszliwie i chcę to mieć z głowy.

#windows10 #firefox
  • 7
@Kamil__: Co rozumiesz, przez to, że nie działa, czy pojawia się na stronie FB tylko po kliknięciu nie odtwarza animacji, czy nie wyświetla nic?

Pierwsza rzecz jaka mi przychodzi do głowy to może ochrona przed śledzeniem, czy w pasku adresu, przed nazwą strony widzisz ikonę tarczy? Po jej kliknięciu powinna być opcja wyłączenia.

Kolejna sprawa to ciasteczka, może blokujesz na FB ciasteczka z zewnętrznych stron tzw. "third party cookies". Kliknij na
@Kamil__: Sprawdź jeszcze te pozostałe porady, w konsoli.

Napisz jeszcze jaki masz system operacyjny, czy może win xp?
Ogólnie to te gify są chyba wyświetlane tak jak na imgur, czyli faktycznie pod postacią filmów mp4 (h.264) i w starszych windowsach na przykład mogą być problemy z dekodowaniem tego wideo. Z tego co widzę ten serwis (giphy) na swojej stronie wyświetla gify w postaci plików graficznych, ale embedowane (czyli na FB lub
@moooka: Wszystko sprawdzone. Jak już wspomniałem Windows 10 więc nie taki stary system :)
Tak, wszystko jest na niebiesko i YT odtwarza poprawnie w html5. Sytuacja troszkę dziwna dlatego poprosiłem o pomoc Mirków.