Wpis z mikrobloga

6 technik manipulacji, które każdy powinien znać.
Dawno nie było, to przypominam:

Reguła wzajemności:
Słuchaj, masz tu browara czy mógłbyś pożyczyć mi wiertarkę?

Reguła niedostępności:
Słuchaj, zwyczajowo nie przychodzę, ale tym razem potrzebuję pożyczyć wiertarkę więc ...

Reguła konformizmu:
Słuchaj, wszyscy tu sobie pożyczamy potrzebującym więc czy mógłbyś pożyczyć wiertarkę?

Reguła autorytetu:
Doktorek pod 15tką mówił że pożyczysz wiertarkę jak Cię poproszę, więc dałbyś radę?

Reguła dążenia do konsekwencji:
Mówiłeś kiedyś że chętnie pomagasz ludziom, więc pomyślałem że może miałbyś wiertarkę...

Reguła sympatii:
Siema ziomuś, my sąsiedzi musimy sobie pomagać, wiesz że czasem trzeba coś przewiercić, masz wiertarkę na chwilę?

Reguła kontrastu:
Pożyczysz żony? Nie? To może auta na weekend? Nie? No to ok, pożycz chociaż wiertarkę na godzinę...

Reguła stereotypów:
Słuchaj, widzisz że wywaliłem graty na korytarz, robię remont... pożyczysz wiertarkę?

post stąd
#psychologia #manipulacja #ciekawostki
simperium - 6 technik manipulacji, które każdy powinien znać.
Dawno nie było, to prz...

źródło: comment_6t2NVvNc65p9J4C2vleOgvK0qMVV2lM8.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@simperium: jak ludzie takie teksty łykają, to zamiast pożyczać wiertarkę można im od razu wcisnąć zestaw garnków i umowę na telefon.
Jak kogoś nie znam, ale byłaby przesłanka, że wróci do mnie to za zastaw jakiś ją pożyczę.
Wjazdy na ambicje i argumenty z dupy raczej działają u mnie w drugą stronę ( ktoś stara się mi wcisnąć kit to od razu się blokuje )
  • Odpowiedz
Słuchaj, masz tu browara czy mógłbyś pożyczyć mi wiertarkę?


@simperium:
"ale cholerny manipulant, chce mnie zmanipulować, żebym mu pożyczył wiertarkę, na pewno jest w tym jakieś drugie dno, pewnie chce wiercić w diamencie i stępi mi wiertła albo chce nią #!$%@?ć żonę i będzie na mnie, a to wszystko za browara? Całe szczęście, że czytałem na wykopkach, że jak ktoś tak mówi to jest to manipulacja, a ja jestem elita
  • Odpowiedz
Reguła autorytetu:

Doktorek pod 15tką mówił że pożyczysz wiertarkę jak Cię poproszę, więc dałbyś radę?


Na mnie by to zadziałało odpychająco, no nie wiem, brzmi jakoś tak bezczelnie po prostu.
  • Odpowiedz