Wpis z mikrobloga

Ej mirki co sądzicie o tym namiociku tutaj ? Dwa wejścia dwa przedsionki i łatwo się składa/rozkłada. Chcę sobie kupić namiot do wyprawy rowerowej tak żeby rowerek spał ze mną w namiocie () (będę się rozbijał na dziko) i myślałem o kwocie max 300zł ale znalazłem tutaj kłekła za 160 a no name'ów z allegro albo jakichś nieznanych firm nie chcę. Może jakieś inne propozycje? Namiot na lato ale nocny deszcz musi przetrzymać.
#outdoor #bushcraft #survival #podroze #turystyka

Ewentualnie 0,8kg cięższy i troche większy 3os. za 200
  • 14
@MG66 mam podobny od nich, taki samorozkładający się i ma poważną wadę w postaci ultrakijowej wentylacji. Jak padał deszcz to mieliśmy do wyboru albo utonąć albo się udusić
@MG66: Jeśli rower w środku, to najtaniej (ale rozsądnie jakościowo) wyjdzie Coleman Caucasus 2. Ogólnie nie polecam tego stylu -> rower nie będzie narzekać jak jedną noc prześpi pod gołym niebem z dala od cywilizacji (nie bój żaby - pośrodku niczego nikt Ci bajka nie zajuma, a przed ewentualnym deszczem zabezpieczą 2-3 średnie, ultralekkie worki na śmieci i kawałek sznurka). Ja brałbym w takim budżecie Coleman Darwin 2 (solidna, sprawdzona
@nippon: caucasus znacznie wykracza poza budżet a planuję około 10dniowego tripa dlatego myślałem o chowaniu roweru do środka :P zastanawiam się jeszcze nad hannah fest 3 ze względu na zewnętrzne pałąki no i podobno firma jest godna polecenia, co sądzisz?
@MG66: Mnie też nie chce się szukać ( ). Wejdź na stronę Colemana i sam zdecyduj (generalnie mało co różni te dwie konstrukcje). Crestline np. o 10cm dłuższy po spakowaniu ale 10cm szersza sypialnia.
@MG66: Do niczego nie przekonuję - sam zdecydujesz czy odpowiada Ci towarzystwo ubłoconych kół obok śpiwora (co jest mocno prawdopodobne na takiej wyprawie
@MG66: Zasadnicze pytanie to ile osób będzie spać w namiocie. Dla mnie tego Hannah dyskwalifikuje jego waga (3860g) oraz to, że tego typu przedsionek nadaje się rozmiarami co najwyżej do osłony przed wiatrem podczas gotowania (przy takim spadku/skosie nawet plecak będzie opierać się o tropik co w rezultacie skończy się jego nasiąkaniem zarówno w wyniku bądź co bądź nieuniknionej kondensacji jak i podczas deszczu). Z własnego doświadczenia powiem, że dopiero schodząc
@nippon: Jak dam radę to na pewno :P Chcę z podkarpacia nad morze pojechać ale to będzie taka trochę bieda-wyprawa bo rower to kilkuletni trochę zaniedbany mtb a sprzętu jako takiego nie mam, motywuje mnie tylko to że bardzo lubię jeździć w trasy na rowerze i nocować na dziko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale do tego czasu jeszcze zasypię mirko pytaniami o sakwy, podstawowy ekwipunek itp. :D