Wpis z mikrobloga

Chcemy nabyć sobie niski brodzik do łazienki. jest tam taki oto syfon. Czy ma znaczenie, w którym miejscu będzie odpływ, czy można sobie rurkami dowolnie przedłużać rurę od syfonu od dziury z odpływem w podłodze?

link do aukcji: http://allegro.pl/ultra-cienki-brodzik-kwadratowy-80x100-niski-syfon-i6727971367.html

#remontujzwykopem #majsterkowanie #hydraulika #lazienka #remont #budownictwo
pogop - Chcemy nabyć sobie niski brodzik do łazienki. jest tam taki oto syfon. Czy ma...

źródło: comment_TCzMxEtPBaecFEBq7u39doffseo5yjcG.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@pogop: jeśli poziom będzie zachowany, to powinno być ok, tylko jak zrobisz 10 metrową rurka to pamiętaj o zalewaniu kretem
  • Odpowiedz
@pogop: Syfon możesz obracać do woli. ważne żeby zachować spad dalej na odpływie. Dodatkowy TIP - kup dużo kreta bo te cholerstwa sie szybko zapychają. ;)
  • Odpowiedz
@pogop: nie wiem czy jest i nie wiem czy to w ogóle spełnia swoją funkcjonalność w 100%, ale wiem, że jak woda będzie stała i dodatkowo zapcha się włosami i innymi odpadami, to nie będzie cudownie

właśnie i tak jak piszą koledzy wyżej, dla komfortu czyszczenia warto mieć możliwość czyszczenia od góry
  • Odpowiedz
@jeshu: No właśnie tutaj nie powinno być żadnego problemu, bo z tego co widzę, to jest to klik-klak, czyli wyjmujesz korek i wszystko masz na wierzchu. Możesz czyścić na wszystkie strony.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: fakt, lepiej żeby korka nie było, bo może być powódź. No nic, trzeba pojechać do sklepu, obadać rozwiązania i kupić na allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pogop: To nie jest klik-klak - te montuje się w głębokich brodzikach.
I taki klik-klak zwykle nie daje się rozebrać cały.

Ze swojego mogę wyjąć całą cześć odpowiedzialną za filtrowanie i pełniącą funkcję syfonu. Raz na tydzień wyciągam, czyszczę z włosów różowego i nie mam żadnych problemów.
  • Odpowiedz
@pogop: klik-klak w syfonie do brodzika prysznicowego....ok :P tylko nie wiem po ki chu ma zamykać sobie korkiem brodzik...to nie wanna.

Ten syfon ma czyszczenie od góry. składa się pewnie z syfona własciwego (zalenego wodą) - wraz z kawałkiem rurki odpływowej. od gory jest uszczelka. potem druga i podkladka plastikowa ktorą go przykręcasz do brodzika. na to nakładasz "chromowaną" nakładkę. Ściągajac nakładkę masz dostęp do sitka i reszty bebechów które się
  • Odpowiedz
@pogop: A czemu brodzik? Nie myślałeś o kabinie bez brodzika i wtedy odpływ liniowy? (zdecydowanie łatwiejszy do ewentualnego czyszczenia, no i nie ma problemu że będzie coś #!$%@?ć jak małpie z ucha).
  • Odpowiedz
@Man0lo: Myślałem, ale technicznie ciężkie do wykonania u mnie. Poza tym zdecydowaliśmy się na mały remont. Będziemy malować płytki specjalną farbą XD
  • Odpowiedz
@pogop
Mam taki syfon w brodziku, przy piątce dzieci, a więc intensywnym narażeniu na długie włosy i błoto, raz w tygodniu trzeba zdjąć dekiel z syfonu, przestawić słuchawkę od prysznica na wąski strumień i go przepłukać gorącą wodą, bo inaczej woda z brodzika nie spływa. Minus, że zatyka się tak często, plus, że włosy nie mają czego się solidnie złapać.
Rura jest przedłużona o dodatkowe 30cm i dwa kolanka.
  • Odpowiedz