Wpis z mikrobloga

@frogfoot: nie wiem o co koledze chodzi bo mamy programowanie w Python, c++, bazy danych SQL.. Jeśli ktoś przychodzi tylko żeby zaliczyć no to jasne, że nic nie wyniesie z tego. Ale wydawało mi się, że tak jest wszędzie
  • Odpowiedz
@frogfoot:

Systemy energetyczne

Systemy sterowania

Systemy zarządzania wiedzą

Systemy logistyczne

Procesy biochemiczne


Takie systemy XD to jest kabaret, system nie w rozumieniu informatycznym, ale system w znaczeniu procesowym
  • Odpowiedz
@frogfoot: generalnie to w programie studiów są nawrzucane kursy bardziej techniczne (w zależności od specjalizacji) i jakieś z zakresu ekonomii, zarządzania całym procesem produkcyjnym. Trochę jakby chcieli kształcić project managerów XD
  • Odpowiedz
@Gib_Melson: Ja tam na nazwy przedmiotow nawet nie patrze bez dokladnej znajomosci programu nauczania, bo czasami sa mocno abstrakcyjne i oderwane od rzeczywistosci.

Z czym tobie kojarzy sie nazwa przedmiotku "ksztaltowanie przestrzeni" (kierunek Grafika)?
  • Odpowiedz
generalnie to w programie studiów są nawrzucane kursy bardziej techniczne (w zależności od specjalizacji) i jakieś z zakresu ekonomii, zarządzania całym procesem produkcyjnym. Trochę jakby chcieli kształcić project managerów XD


@azetka: Brzmi to troche jak zarzadznie informacja / projektami informatycznymi, ktore jest chyba na kazdej prywatnej uczelni.
  • Odpowiedz
@Gib_Melson: kurczę, czuję się wywołana do odpowiedzi xD wiesz co, ja nie twierdzę że jest to najlepszy kierunek, nie wiem czemu piszesz że ktoś tu twierdził, że to jest jakkolwiek elitarne xD - jakbym mogła się cofnąć w czasie, to bym poszła na informatykę pewnie, bo mi osobiście bardziej by się przydała. Ale i tak, chciałabym dowiedzieć się, jakie to kierunki dają z miejsca wiedzę która zrobi od razu z kogoś
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: wiesz, tak w sumie to jak tak patrzę jak to opisuję, to pewnie pomysłodawcy tego kierunku by mnie ukamienowali xD może zacytuję angielską wikipedię, "Systems engineering is an interdisciplinary field of engineering and engineering management that focuses on how to design and manage complex systems over their life cycles. [...] It overlaps technical and human-centered disciplines such as industrial engineering, mechanical engineering, manufacturing engineering, control engineering, software engineering, electrical engineering,
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: Ja to widzę tak. Po tym kierunku można tak naprawdę pracować w wielu branżach. Ale ogólny zamysł jest taki, że jesteśmy mostem pomiędzy przedsiębiorcami a programistami. Rozumiemy co mówi do nas przedsiębiorca i potrafimy ocenić czy jest to wykonalne dla programisty. Ponadto tworzymy komputerowy model przedsiębiorstwa i symulując go znajdujemy "wąskie gardło". Kierunek daje wiele możliwości rozwoju jeśli tylko naprawdę się chce a nie przyszło się tylko po papier.
  • Odpowiedz