Wpis z mikrobloga

@Amelek: Powiedziałeś co wiedziałeś. Potem powtórzyłeś to tysiąc razy. Wszyscy już znają twoją opinię, wystarczy. Nie wracaj do swoich starych nawyków.
  • Odpowiedz
@Ancro on tylko trolluje
Btw. Jak dodac kogos by nie czytać jego postów. Znudzilo mi sie to juz po 2 tyg obserwacji tego tagu.

Aaa okej, juz mam :-)
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Moim zdaniem może to oznaczać że sytuacja na rynkach kapitałowych jest niepewna. Od Grudnia AU notuje solidne wzrosty a nie jest to walor inwestycyjny a tezauryzacyjny. Zwróć uwagę że amerykańskie indeksy biją rekordy, jest to jedna z najdłuższych hoss w histori giełd. Entuzjazm jest tak duży że udziela się nawet w Warszawie która nie jest nawet w piątej lidze. Istnieje spore prawdopodobieństwo dużej korekty na rynkach kapitałowych a może
  • Odpowiedz
Co to oznacza?


@szcz33pan: według mnie to będzie przełom. Ludzie wierzący w złoto zaczną zwracać się ku BTC, wielu z nich może nawet stracić wiarę w złoto tak jak ja kilka lat temu kiedy mnie okradziono. Aktywa w formie fizycznej to zagrożenie dla naszego majątku a nawet zdrowia i życia.
Osobiście obserwuję społeczność tak zwanych "gold bug-ów" i zauważyłem ich rosnące zainteresowanie bitcoinem. Dysponują oni poważnym kapitałem i kiedy nastąpi
  • Odpowiedz
@pawlo74: Wątpie, złoto ma jednak 5000 lat histori jako waluta, a goldbugi rzadko kupują złoto w celach inwestycyjnych a częściej w celach tezauryzacyjnych, faktycznie trzymanie złotych monet w domu to zagrożenie, ale złoto ma pewną psychologiczną wartość dość trudną do opisania.Można było by zaryzykowac stwierdzenie że jego jedyna funkcja na ziemi to właśnie funkcja monetarna bo jego zastosowanie w przemyśle, odwrotnie niż srebra, jest raczej ograniczone.(podobno robi się z niego
  • Odpowiedz
jego zastosowanie w przemyśle, odwrotnie niż srebra, jest raczej ograniczone.(podobno robi się z niego uszczelki w promach kosmicznych)


@Gensek: a pozlacane styki w elektronice? Złoto jest wykorzystywane w przemyśle.
  • Odpowiedz
@szcz33pan: jest ale nie tak szeroko jak srebro. W porównaniu do srebra stosuje się go naprawdę niewiele. Warstwa złota na stylach to nierzadko kilka atomów grubości. Poza tym dla przemysłu jest ono drogie. Innymi słowy cena złota nie jest definiowana przez zapotrzebowanie w przemyśle.
  • Odpowiedz
@szcz33pan: > ACCRA (BullionStreet): A staggering 320 tons of gold and more than 7,500 tons of silver are now used annually to make PCs, cell phones, tablet computers and other new electronic and electrical products worldwide. Dane za 2012, więc ponożej 5% użytego srebra i jakieś 10% rocznego światowego
wydobycia złota
  • Odpowiedz
@m00n: Ja tyż, ale to chyba jeszcze nie ten moment. Poza tym sprawa jest trudna z jeszcze jednego powodu. Miedzy EM i DM występuje pewien ,,cykl" i często kiedy pieniądze uciekają z DM trafiają one właśnie na EM więc istnieje szansa że korekta w USA wywinduje ceny na rynkach wschodzących, choć najpewniej, najpierw spowoduje odpływ kapitału tylko po to żeby wrócić ze zdwojoną siłą kiedy będzie naprawde tanio. Pytanie też
  • Odpowiedz
@Gensek: CDP nie mam, mam trochę energetyki, trochę surowców (kghm już sprzedałem) i telekomy. Właśnie wiem o tym cyklu, tylko ciężko go uchwycić i może trwać krótko. A jak będzie powtórka z 2008 to żadne cykle się nie powtórzą bo wszystkie rynki dostaną po tyłku a kapitał pójdzie w metale i btc pewnie. Ja sobie tak ustawiłem, że do końca roku jeszcze potrzymam.
  • Odpowiedz
@Gensek: a jakie będą pierwsze oznaki korekty w USA? Co i raz w 2015 i 2016 czytałem o tych sygnałach, po czym po miesiącu S&P strzelało nowy rekord ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Oczekiwałbym jakiejś informacji fundamentalnej, czegoś ważnego i dużeg0, jakaś niewypłacalność, moż coś politycznego albo 10% spadek w kilka dni całego indexu, to taka wypadkowa, nie ma sposobu żeby to przewidzieć i nie ma sposobu żeby wiedzieć że ,,O ! własnie się zaczęło'', troche też się to czuje po nastrojach.
  • Odpowiedz
@Amelek:

Nie ma żadnej podstawy by to rosło.


Podstaw jest od groma, tylko ty wolisz je ignorować i udawać że nie ma żadnych, bo przecież "ty tak uważasz".

Wysłuchaj uważnie i wyciągnij wnioski od kogoś mądrzejszego o ile jesteś w stanie.
JeyKay - @Amelek:
 Nie ma żadnej podstawy by to rosło.

Podstaw jest od groma, tylk...
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Sam musisz zdecydować kiedy będzie ten moment. Gdybym wiedział takie rzeczy to nie siedziałbym na portalu ze śmiesznymi obrazkami tylko pił drinki z parasolką na Seszelach. Duża część rynku spodziewa się korekty, i właśnie dlatego pewnie przyjdzie z nienacka.
  • Odpowiedz