Wpis z mikrobloga

ponyliłem imiona xD o Bolesławie Piaseckim pisałem xD


@Baciar93: Bolesław Piasecki jest dowodem na to, źe zamordysta i bojówkarz zawsze doskonale się dogada z innymi zamordystami i bojówkarzami, nawet teoretycznie odległymi ideowo. Z drugiej strony, podobnie jak wieelu innych kolaborantów w dziejach, nie jest to całkiem jednoznaczna postać - byli ludzie (np. Paweł Jasienica), których wyciągnął z więzienia, chyba bezinteresownie, a PAX patrząc z perspektywy historycznej ostatecznie się Polsce przysłużył na
@TakbirSrakbir: Kłamię? Może się mylę. Może wszyscy prawicowcy stanowczo potępili marsz ku czci Burego organizowany przez ONR w Hajnówce, a ja nic o tym nie wiem? Oświeć mnie.

Marsz na Myślenice


@wdowapotedlarzu: @Priya: Czyli antyżydowski faszystowski rajd. To i tylko to w dorobku życiowym Doboszyńskiego jest godne uczczenia?
kto i po co forsuje jako bohaterów ludzi mordujących w wojnie domowej?


@Andreth: Nie znam aby ktoś forsował "ludzi mordujących w wojnie domowej". Nie za bardzo też wiem, o jakiej wojnie domowej piszesz?
Jak myślisz- czy do AK należał jakiś bandyta lub morderca?
Czy na tej podstawie można dezawuować AK lub powstały kult historii AK i jej bohaterów?
Wyklęci podjęli walkę z sowieckim okupantem, walkę, która okazała się byćrównie beznadziejna jak