Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady technicznej.
Mam 2 sieci komputerowe z własnymi routerami, jedna to sklep, druga to dom. Aby zagwarantować łączność między nimi zestawiłem most składający się z 2ch anten UBNT Nanostation 5GHz i prawie wszystko ładnie pięknie działa. Gdy chce się połączyć się z domu urządzeniami ze sklepu to nie ma problemu, problem jest w drugą stronę. Chcę się połączyć zdalnie z sieci sklep do sieci dom z lapkiem nie działczy. W sieci jak sobie wejdę zerknąć jakie sprzęty to widzi mi mi komputery z obydwu sieci. Tracert gubi za anteną w domu chyba że robię do routera to do routera przejdzie, a jak robie polecenie ping to mogę zrobić do tej anteny w domu, routera, a laptop i komputer stacjonarny pokazuje timeout.

Podejrzewam, że źle dobrałem maskę sieci i na urządzeniach w domu będę musiał zmienić adresację, ponieważ mam tam inną klasę adresów IP.
W sklepie mam 172.17.1.x maska 255.255.255.0
W domu mam 192.168.3.x maska 255.255.255.0
#poradaeksperta #siecikomputerowe #sieci #lan
  • 13
@LosEvilos: nie bardzo mogę, musiałbym na 3 kasach, 2 terminalach, 1 rejestratorze, 2 komputerach, serwerze, monitoringu zmieniać adresację, więc w domu będzie łatwiej to zrobić.