Wpis z mikrobloga

@sievca: ja zaczynałem naukę od książek przez co się zniechęciłem do programowania na pół roku.

Najwięcej frajdy sprawiały mi zadania na spoj.pl kiedy po trzech dniach główkowania udało ci się rozwiązać zadanie.

Dodatkowo ściągałem sobie jakieś małe projekty z gita w technologiach java + spring i próbowałem coś nowego tam dodawać.

Na pierwszej rozmowie wyszło że często wiem jak coś działa i jak to zaimplementować ale kompletnie nie wiedziałem po co
@koprzywa @cozebi no szkoda, bo brakuje już nie tylko specjalistów ale i midów (czasem też juniorów). Jak firma dostaje duży projekt to stworzenie zespołu w krótkim czasie ponoć graniczy z cudem. Babeczki z HRu narzekają że ciągle brakuje ludzi.
@Paczek_w_masle: jak czytam jak te panie z HRów się zachowują to będą narzekać póki nie zmienią podejścia, jak przystało na osoby, które są dla potencjalnych pracowników twarzą firmy. Zapominają, że poza tym, że one sobie robią listę kandydatów, których nie chcą zatrudniać to i ludzie, którzy byli na rozmowie i np. nie dostali żadnej odpowiedzi(o konkretnym feedbacku nie wspominając) przekażą dalej 'kilka ciepłych słów', a mając taką informację osobiście omijam takie
@windforce: pełny. To propozycja dopiero... i za pełny.

@Atomic_Cookie: Wysyłałem CV innej to zaporoponowali ok 7k netto B2b.
Jestem #przegryw że się jeszcze zastanawiam co nie?

Dzisiaj byłem na rozmowie #2 (w obecnej firmie) to powiedzieli mi że jestem prawie zaawansowanym początkującym. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I teraz nie wiem, może mają rację w sumie robią mi codereview i coś zawsze wypadnie. Literówka w dokumentacji, brak