Wpis z mikrobloga

@erbo: Nie wiem, nie jestem konstytucjonalistą. Wydaje mi się, że to są dwie rożne kwestie, a prawo nie przewiduje "rezygnacji z płacenia składek". Zawsze możesz złożyć skargę do Trybunału Konstytucyjnego. Hah, udał mi się żarcik z tym trybunałem.
@nontepeto:
Przecież to jest oczywiste, tak samo Nowośmieszna nie może sobie uchwalić że świadczenie społeczne nie będą przysługiwały osobom które na nich nie głosują, albo praworęcznym, albo blondynom.
Czyli nieszczepionym dzieciom nowoczesna chce odmówić opieki zdrowotnej ale alkoholików, narkomanów, ludzi otyłych itd. to za państwowe trzeba leczyć?
Rozumiem, że wszystkie choroby związane z niewłaściwą dietą, brakiem ruchu, również powinny być leczone w prywatnych placówkach? Jak ktoś zachoruje na rzeżączkę to też - przecież miał świadomość czym grozi nieodpowiedzialny seks.
Długo można się tak rozwodzić ale to jak kopanie leżącego;) W każdym razie brawa za ten pomysł.

@Haqim: @erbo:
@Szczepienie: Chorób związanych z niewłaściwą dietą, brakiem ruchu nie da się porównać z zestawem głoszonych przez Ciebie poronionych i niebezpiecznych idei. Powiedzmy otwarcie, jeżeli można obywatela zmusić do leczenia niektórych chorób, to można i zmusić do zapobiegania. Trochę się droczę, bo raczej nie weźmiemy przykładu z Australii, a szkoda. Chciałbym zobaczyć proepidemików w obywatelskim nieposłuszeństwie. Jak pokazuje przykład Australii to by się skończyło położeniem uszu po sobie i pójściem po rozum
@nontepeto: nie musisz klikać w linki, odpowiedz na pytania zamiast powtarzać ogólne brednie - kiedy będzie zagrożenie? do jakich chorób się odnosi? czy szczepienie przeciwko np. tężcowi musi być przymusowe? czy przymusowo należy dzieciom odkażać rany? (przecież być może jakis rodzić tego nie zrobi)
Wydaje mi się że nie znasz tematu po prostu :>