Wpis z mikrobloga

LC gotowe! (òóˇ)

-czas pracy: od 8:00 do 22:00 więc 14 bitych godzin z przerwą na pizze ;)

-ilość użytych rurek: 4x 50cm
-ilość zniszczonych rurek: 2x 50cm
-ile pozostało rurek: 2x 50cm

-do układu trafiło 1300ml płynu

-do zmiany: dolna rurka od GPU do chłodnicy (prawdopodobnie w przyszłym tygodniu)

- temperatury:
W Wiedźminie 3 po prawie godzinnej rozgrywce:
GPU: 42st.
CPU: 37st.!
Po stresteście w OCCT:
CPU: 55st. (średnia z 6 rdzeni)
Po Heaven benchmark:
GPU: 35st.

CPU( i7 6800k): 1.28V i 4.2ghz, GPU (GTX 1080 Strix) 1.025V 2100mhz na rdzeniu i 5505 na pamięciach

zdjęcia:
http://i.imgur.com/SV2IxoR.jpg
http://i.imgur.com/LpUcg5i.jpg

całkowity koszt LC:
- 2.950zł (bez kosztów wysyłki)
Koszt części PC
- około 13.000zł

Ogromne podziękowania dla Bartka Studnika, który był mózgiem całej operacji i to jego wiedza oraz umiejętności okazały się kluczowe przy budowie tego chłodzenia cieczą.

Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem i pomogę :)

#pcmasterrace #komputery #chlodzeniewodne
Elessar - LC gotowe! ᕦ(òóˇ)ᕤ

-czas pracy: od 8:00 do 22:00 więc 14 bitych godzin z...

źródło: comment_TMLFTytgIXIAPyYtYQtAVDdq4SxT1cuy.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
- 2.950zł (bez kosztów wysyłki)


@Elessar: ten moment gdy ktoś na chłodzenie wydał więcej niż ty na komputer ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wygląda, jak to zwykle bywa, zajebiście. Szanuję w opór robotę. Czy w tym układzie chłodzenia jest coś co hałasuje, jakaś pompa do tej cieczy? Czy są jakieś stałe koszty eksploatacyjne układu, np dolanie czynnika który paruje czy coś takiego?
  • Odpowiedz
@opo92: Według mnie najgłośniejszym (choć nie irytującym) elementem układu jest pompa. To EK-XTOP Revo D5 PWM i wydaje ona pewien stały dźwięk o wyższej częstotliwości. Nie jest tak cicho jak na Noctua NH-D15, Fortis 3 czy nawet AiO od be quiet! czyli Silent Loop, ale temperatury i możliwości OC jakie teraz doszły rewanżują to całkowicie.
Co do stałych kosztów eksploatacji - musisz zerkać na poziom cieczy w układzie i ewentualnie od
  • Odpowiedz
@miniCZOLG: Zajmuję się tym na co dzień, jednak proc mógłby być lepszy- tutaj akurat hajs mnie trzymał. Chciałem coś z minimum 6 rdzeniami do renderu no i wybrałem 6800k (to było w listopadzie)
  • Odpowiedz
@Elessar: Dzięki, że robisz ze mnie debila xD bez folii też ma niebieski połysk xD oby Ci długo służyło. Wiedząc w co się pakuję drugi raz nie składałbym EK. Jeszcze akrylem się bawiłeś, łooo. Za to efekt super.

@dob3k:
Rurki: XSPC PETG Tube 10/14mm- clear 4 metry
Złączki: Barrows 10/14
#stalking
  • Odpowiedz
@Elessar: Sam się zastanawiałem nad LC, ale jednak wolę mieć PCta bezobsługowego i poszedłem w AiO H115i. Zastanawiam się tylko nad wymianą pasty, jaką u siebie kładłeś? coś w miarę standardowego czy ciekły metal?
  • Odpowiedz