Wpis z mikrobloga

9. odcinek Fuuka - ostrzegam spoilery.

Nie chciałem zaśmiecać własnego bloga tym syfem, więc napiszę tutaj. Diomedea wykonała rzecz niebywałą w ostatnim epizodzie: zrobiła historię z mangi Seo Kujiego jeszcze gorszą niż była w oryginale ^^'

Prześledźmy to na spokojnie:
- główny bohater #!$%@? się przez większość odcinków w Fuuce
- nagle z dupy zostaje chłopakiem Koyuki, bo ta ma doła
- nadal zachowuje się do niej tak samo jak wcześniej
- przez cały odcinek nawet przez chwilę nie pokazuje jakieś niezręczności w relacji z Fuuką, jakby ta totalna przestała go interesować - seria romantyczna do cholery :D

Ogólnie obecny etap historia przypomina niedorobioną wersję kliszowych wątków z typowej haremówki, podczas gdy na tym mangi nie było jeszcze tak wielkiego bullshitu i protagonista bardzo szybko spiknął się z protagonistką, a nie bawił się w jakieś przejściowe pairingi. Protagonista dosłownie dwa rozdziały po koncercie mówi Koyuki po prostu "sorry" i leci do swojej tytułowej laski.

Teraz pytanie, czy zmiany prowadzą do usunięcia pewnego wątku i sprowadzają się do gównianego happy zakończenia jak w tysiącach haremówek, gdzie bohater nagle uświadamia sobie, że to ta jedyna ^^' A może to tylko forma przeciągania, aby skończyć/nie skończyć w odpowiednim momencie.

Już nie wspomnę, że usunęli jedną z postaci podczas koncertu w szkole... czyli dobrze wiedzą, że nie będzie drugiego sezonu. Więc... po co zmiany?

#anime #manga #fuuka
Pobierz 80sLove - 9. odcinek Fuuka - ostrzegam spoilery.

Nie chciałem zaśmiecać własnego b...
źródło: comment_tbhvllFqki9hU46zMKCMvcpFEkX95saU.jpg
  • 4
Gorszą? Przecież oryginał jest naprawdę spoko, zwłaszcza od około 50 rozdziału. To co zrobili z anime, to dokładnie to czego się spodziewałem. Żadna adaptacja jego mangi w postaci anime nie jest dobrze wykonana. Choć i tak nie ma takiej padaki jak w KnIM.

PS. Pewnie chcą zmienić target z chaptera 36.
A ten koncert co był to całkowicie był zmieniony, zupełnie inaczej wyglądał przebieg wydarzeń w oryginalne.
@Higurashi777:
Suzuka była idealną kopią mangi, nie licząc że historia w pewnym momencie się ucina.

Co do zmiany targetu jest taki mały problem - manga nazywa sie Fuuka, a nie Koyuki. Poświęcenie kulminacji dramie innej postaci byłoby dla mnie głupie. Rozumie to nawet autor komiksu, przez co ułatwienie w trzymaniu spójności tematycznej mangi poprzez wprowadzenie postaci Aoi.

Co do poziomu ostatnich mang Seo Koujiego (nie licząc wydanego w Polsce Half &
Pobierz 80sLove - @Higurashi777: 
Suzuka była idealną kopią mangi, nie licząc że historia w ...
źródło: comment_QCeYanIJWQGIxDR5uttgR3r9AiIt1xQw.jpg
Suzuka była idealną kopią mangi, nie licząc że historia w pewnym momencie się ucina.


@80sLove: No i właśnie o to mi chodzi, urwali w najlepszym momencie.

Rozumie to nawet autor komiksu, przez co ułatwienie w trzymaniu spójności tematycznej mangi poprzez wprowadzenie postaci Aoi.


@80sLove: A mnie się wydaje, że właśnie Aoi była od początku tą właściwą postacią tytułową w jego zamyśle.

Podsumowanie KnIM - rysunek na wiele lat przed zakończeniem