Wpis z mikrobloga

sasiad sie do mnie przywalil za to, ze dokarmiam ptaki.
cyt: "dra mordy od rana, nie mozna w spokoju posiedziec"
fakt faktem, ze jest glosno bo szaleje jakies 50 wrobli i z 15 sikorek modraszek i bogatek... pare razy widzialem grubodziba.
najlepsze jest to... ptaki sa nauczone, ze zawsze dostaja zarcie o 7 rano i wystarczy sie spoznic 10 minut i jest taki kwiiik :D no ze nie da rady zapomniec ich dokarmiac.
centrum malej miesciny... kto w "centrum" moze cieszyc sie o poranku cwierkaniem?
dzisiaj czekam na paczke 50kg slonecznika i 15kg orzechow.
takze tego sasiad...pozdrawiam serdecznie.
#ptaki
  • 75
@idest: moze przeniose karmnik na scianee od polnocy. ale mi sie wydaje, ze to nic nie pomoze. cwierki slychac jakies 30-40 m od domu. spoko dogadamy sie ... w koncu to sasiad :D
@KENOX: uważam, że gołębii nie powinno się dokarmiać (chodzi mi bardziej o blokowiska) ponieważ uczymy je w ten sposób niezaradności, same już nie polecą do lasu czy nie upolują jakiegoś zwierzątka, będą czekały, aż Pan mu da, a poza tym srają po samochodach niszcząc lakier.
@KENOX nie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) zobaczę jak siły ale może sama się skusze zrobić jakiś prosty,zawsze więcej radości .Nie wiesz jak to jest z kolorami ? W sensie musi to być taki zwykły drewniany czy może być pomalowany np na biało i też przylecą i nie będą się bały ?
@KENOX: uczysz dzikie zwierzęta, że nie muszą się wcale starać o pożywienie, wystarczy że przylecą odpowiednio wcześnie. Do tego utrzymujesz gromadę ptaków w jednym miejscu, przez co rozmnażają się między sobą i już za kilka lat będą przylatywać grube, genetycznie upośledzone stworzenia. Tak właśnie się stało z gołębiami w dużych miastach i z kotami na ogródkach działkowych. Brawo!