Wpis z mikrobloga

Jak oceniacie wymagania fizyczne do pracy z maszynami cnc ? Trochę się przeraziłem jak zobaczyłem gdzieś ogłoszenie typu, "gotowość do pracy 12 godzinnej i regularnego dźwigania elementów ważących do 35 kg". Jak to na prawdę wygląda w zakładach pracy w polsce i za granicą ?

#cnc
  • 18
Jak oceniacie wymagania fizyczne do pracy z maszynami cnc ?


@lucor: najwyraźniej pracy pracy nie równa, to tak jakby ktoś pisał w ogłoszeniu "poszukuję do pracy w filharmonii = wymagamy przenoszenia fortepianu"
@Haszaks: Po co tyle jadu. Pracuję aktualnie w fabryce z branży automotive, przy maszynach i wiem co to znaczy zapier@4lać. Zastanawiam się nad przebranżowieniem na cnc i chcę poznać opinię osób pracujących w branży.
@Haszaks: no jak coś jest ciężkie to się jakimś żurawiem zakłada żeby sobie nie #!$%@?ć kręgosłupa.

@lucor: do maszyny wkłada się często przedmioty w niezbyt wygodnej pozycji. czasami nie da sie we dwójkę i trzeba samemu, #!$%@? taka robote bo szkoda zdrowia, chyba że jesteś jakimś potężnie zbudowanym chłopem i cie taka waga nie rusza.

do § 13 ust. 1 r.b.r.p.t. masa przedmiotów podnoszonych i przenoszonych samodzielnie przez pracownika nie
@Haszaks: w normalnych zakładach raczej pilnują żeby nikt ciężkich rzeczy nie dźwigał, bo to grozi wypadkiem albo wysłaniem pracownika na L4 więc inwestują w dźwigi suwnice itp.
To ogłoszenie co podałeś, to nie brzmi zbyt ciekawie.
@anty-fronda @Myszoskocznia Dziękuję za konkretne odpowiedzi. Kolega Haszaks wygląda jakby nie miał nic przeciwko pracy 12h, sobota i niedziela ( ͡° ͜ʖ ͡°). Badam opinie jako interesuje mnie ta praca, zamierzam wybrać się na kurs 80 godzinny, we Wrocławiu. Obawy mam że względu na uszkodzony kręgosłup, ciężko mi regularnie schylać się jak i pracować długo w niewygodnej pozycji.
@lucor: co do czasu pracy to np u mnie to wygląda tak, że też często pracuję po 12h ale to w ramach nadgodzin, więc po 8 normalnych godzinach mam 100% wiecej płatne.
No i nie mam obowiązku tyle #!$%@?ć, zawsze mogę odmówić... ale jestem zbyt pazerny i nie potrafię xD
Weekendy tez płatne jak nadgodziny.
@anty-fronda: 100% nadgodziny to już można brać pod uwagę, nie tak jak u mnie - 50%. Kurs z certyfikatami i hotelem wynosi prawie 4000 zł, także muszę się dobrze zastanowić jaką ścieżkę wybrać :) Istnieje też możliwość, że nikt mnie do pracy nie będzie chciał przyjąć bez prawdziwego doświadczenia.
@anty-fronda: Być może. Dla przykładu dzwoniłem do Wrocławskiego oddziału agencji Manpower i dowiedziałem się, że spośród ich ofert pracy z cnc, wszystkie firmy szukają pracowników z doświadczeniem. Rozumiem że w praktyce może to wyglądać inaczej i biorą jak leci, ale weźmy też pod uwagę ogromny napływ taniej siły roboczej, jaka są Ukraińcy, już wszech obecni we Wrocławiu. Zapewne nie dowiem się, póki nie złożę podania :)
@lucor:
Polecam najpierw zapukać do zakładów, przy okazji prezentując się jako osoba rozgarnięta - doczytaj sobie czym się zajmują i jak to może wyglądać, żeby zadać kilka dobrych pytań. W przypadku odmowy, zapytać czy fakt posiadania kursu coś zmieni, bo się wybierasz. Omijaj szerokim łukiem produkcje seryjną. Na kilka/kilkanaście osób jest tam ktoś kto ogarnia i ma wyrobioną pozycję. Szukaj pracy tam gdzie robią prototypy lub małe serie. Operator zaczyna nudzić