Wpis z mikrobloga

Mam pytanie - może mądre, może głupie nie wiem.
Kto mi zagwarantuje, że to całe programowanie to nie jest kolejna bańka identyczna z tą z lat 90-tych, że każdy musi mieć skończone studia? Kto mi zagwarantuje, że jeśli teraz wyjdę z ciepłego #!$%@?łka (własna firma, zajebiste zarobki tylko stres jak jasny #!$%@?) i nauczę się tego programowania to nagle okaże się, że już każdy małolat z gimbazy to ogarnia i mogę iść to robić za najniższą krajową? Zwłaszcza, że już nawet rząd chce uczyć każdego programowania od lat najmłodszych.
#programowanie #programista15k #programujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 26
@Dejzon: Napisałeś, że masz własną firmę i dobre zarobki to czemu chcesz się pchać w coś nie pewnego jak to piszesz? Może jak już chcesz pchać się w programowanie to dodaj do swojej działalności coś związanego z programowaniem jak się go nauczysz. Nigdy nie wiadomo co będzie na rynku pracy za rok, za dwa, a własna firma dopóki przynosi jakieś zyski jest pewniejsza niż rezygnacja z niej i szukanie pracy.
@pawlo896: Tak prawda - tylko po ukończeniu 30-tki zaczynam się zastanawiać czy pieniądze kosztem zdrowia i rodziny to przypadkiem niezbyt dużo. Patrzy człowiek na takiego #feuernaemigracji i zaczyna zastanawiać czy może iść w tą stronę. Oczywiście pomijam ruchanie dup itp - chodzi o nie bycie uwiązanym jak pies do budy.
@wczoraj: Dlatego, że obecna retoryka z każdej strony jest taka, że jak nie umiesz programować to jesteś biedny, głupi i w ciemnej dupie. Dlatego postanowiłem zadać to pytanie i zobaczyć jakie będą odpowiedzi.
@Dejzon: programowanie to imo ostatnia z gałęzi gospodarki która zostanie zautomatyzowana w najbliższym czasie, a napisanie takiego algorytmu zajmie i tak kilkadziesiąt lat. Dlaczego tak myślę?

ano dlatego, że po pierwsze - póki co kodowanie rodzi błędy i potrzebni są ludzie żeby te błędy kontrolować, tak samo jak bronić przed osobami trzecimi (czyt. hakerami) którzy wyszukują ciągle luki w kodzie. Kod nigdy nie będzie idealny co widać. Wyobraź sobie w pełni
@Dejzon: Ale feuer też prowadzi firmę. Nie wiem co masz za problem ze swoją firmą. Może zmniejsz tempo, zarobisz mniej ale stres będzie mniejszy. Jak masz DG to przekształć w spółkę, zatrudnij jakąś osobę, która przejmie Twoje obowiązki. Wszystko zależy jaką masz dużą firmę. Jak dobrze wykombinujesz to możesz leżeć jak feuer. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
AL zawsze będzie można oszukać bo zawsze będzie bazowało na skryptach.


@Bambro: Wręcz przeciwnie. Odpowiednio mocna SI będzie wystarczająco kreatywna aby nie tylko kodzić po swojemu ale także wymyślać własne rozwiązania jeśli chodzi o architekturę oprogramowania. Warto przypomnieć że już teraz istnieją kreatywne SI które potrafią napisać symfonię.
Co więcej, SI pisząca programy nie będzie wymagać antropocentrycznego interfejsu ze światem zewnętrznym jaki potrzebowałaby np podczas sterowania koparką, innymi słowy komputer i
@srsly_meh: Chyba pomyliłeś nicki. Ja nie pisałem nic o procesorach itp.
Można powiedzieć, że zachęcałem kolegę do trzymania własnego biznesu jeśli ma z tego jakiś zysk, ponieważ tylko tzw. biznesmen zawsze będzie miał pracę, a nie pracownik.