Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do medycznych Mirków ;)
Miałam wczoraj dość długi kontakt z osobą chorą na koklusz. Wyników serologii jeszcze nie ma, ale niestety objawy i kontakt z bachorami wskazują raczej na ten problem. Jak mogę zwiększyć swoje szanse na niezachorowanie? Mam astmę, nie potrzeba mi kaszlu w gratisie :)
#medycyna
  • 7
@Miniaa: Bo tu nie chodzi o znalezienie odpowiedzi, tylko o ordynarną antyszepionkową propagandę. Artykuł jest długaśny jak wielki post, z premedytacją. Powołuje się także na setki źródeł (większość to odnośniki rekurencyjne i Facebook) tylko w celu zrobienia wrażenia rzetelności. Tak więc, jeżeli szukasz odpowiedzi, idź do lekarza. Nie posiłkuj się niebezpiecznymi propagandystami i ch kretyńskimi blogami.
Temat był "Miałam wczoraj dość długi kontakt z osobą chorą na koklusz. "

W linkach co dałem są tam fragmenty np.
"Profilaktyka antybiotykowa u osób z bliskiego kontaktu
Meta-analiza publikacji na ten temat wykazała występowanie skutków ubocznych i brak wystarczających dowodów na jakąkolwiek skuteczność tej metody profilaktyki na liczbę zachorowań i ich przebieg wśród osób w wieku powyżej 6 miesiąca życia, które miały kontakt z chorującym (Cochrane Database Syst Rev 2007):"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17636756
@Miniaa: + jak masz swoje lata lub/ i jesteś zaszczepiona to możesz liczyć na atypowy przebieg choroby
http://szczepienie.blogspot.com/2016/02/szczepienie-dtap-krztusiec-zgon-dziecka.html

„Krztusiec u dorosłych przeważnie występuje w postaci atypowej, a nawet bezobjawowej (19). Głównym i bardzo często jedynym objawem zakażenia pałeczką B.pertussis u dorosłych jest niespecyficzny, przedłużający się kaszel. Dlatego też lekarz rzadko rozpoznaje krztusiec w tej grupie osób.”
Źródło: Krztusiec u młodzieży i osób dorosłych, Przegląd Epidemiologiczny 2001
Źródło: Krztusiec i związane z
@Miniaa: Możesz zrobić 2 rzeczy:
Jeśli już zachorowałaś i widzisz pierwsze objawy, lub uważasz że szansa na to jest bardzo duża - wizyta u lekarza. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z drogami oddechowymi lekarz musi mieć takie zachorowanie pod kontrolą. Ale przede wszytskim nie panikuj.

Druga rzecz - jeśli masz często kontakt z osbami chorymi/dziećmi (duże grupy) - rozważ szczepienie.