Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałem na maila ( #gmail) mejla wysłanego z konta #outlook, niby od Lauren Jakiejśtam. Bez tytułu, bez treści, jedynie z załącznikiem.jpg zatytułowanym moim nazwiskiem. Nie klikałem w niego, ale że sprawdzałem pocztę poprzez smartfona, to widziałem podgląd części tego załącznika. Napisane po angielsku że niby jakiś spadek pół na pół chcą dzielić blablabla... Typowy scam. Tylko skąd oni wzięli moje dane osobowe do tego? Z ostatniego wycieku Cloudflare? Co robić? Póki co jedynie zgłosiłem tego mejla Googlowi jako spam.
Nie piszę z własnego konta, bo nie mam od kilku miesięcy.
#bezpieczenstwo #security

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: @sokytsinolop: @m1chau: @elDelantero: śmieszkujecie, ale mnie ciekawi skąd on miał moje dane. Tzn. nie wiem czy ma coś poza nazwiskiem, bo nie czytałem całego scamu. Nawet nie wiem czy to jest dobry angielski czy z translatora. W nazwie maila mam spółgłoski imienia i nazwisko (dla przykładu tmsz.wykopek@dżimejl.com). Może po prostu ktoś wysyłał "na pałę", "a nuż się jakiś adres trafi". To by mogło pasować,
  • Odpowiedz
OP: Sram się, bo pod ręką mam tylko smartfon i starego kompa z którego nie będę się logował na normalne konta (mój główny komp jest w naprawie). Dlatego nie mogę za bardzo sprawdzić co się na innych kontach w innych pocztach/serwisach dzieje. Tzn. niby mogę na smartfonie, na którym mam podpięte to konto Google, ale to by zajęło pół dnia, bo na smartfonie się bardzo niewygodnie sprawdza ustawienia witryn itp.

Ten
  • Odpowiedz