Wpis z mikrobloga

Wczoraj w końcu wrzuciłem nasiona na talerzyki w celu kiełkowania. Wyszło strasznie sporo, bo 47 odmian. Nasion na talerzykach około 1500, ostatecznie zostawię sobie pewni koło 200 najładniejszych sadzonek. Lista wysianych odmian poniżej. Jeżeli ktoś brał odemnie nasionka to zapewne część odmian kojarzy ;)

1. Mako Akokosrade
2. Bengal Naga Peach
3. Bolivian Bumpy
4. Starfish Yellow
5. Aji Jobita
6. Charleston Hot
7. Thunder Mt. Longhorn
8. Aji Escabeche
9. Habanero Hot Lemon
10. Guadalupe Black
11. Salvatico
12. Arrowhead
13. Jays Peach Goast Sc
14. 7 Pot Primo Brown
15. Bhut Jolokia Red
16. Habanero Long
17. Aribibi Gusano
18. Trinidad Scrorpion Red
19. 7 Pot
20. Habanero Red
21. Yellow Cayenne
22. Bhutlah SLP Chocolate
23. Habanero Yucatan White
24. Jalapano Mucho Nacho
25. Thai Chili
26. Bishop`s Crown
27. Aji Camba
28. Black Hungarian
29. Anaheim
30. Cayenne
31. Sweet Banana
32. Dorset Naga
33. Habanero Chocolate
34. Cherry
35. YOLO Wonder
36. Palivec
37. Hungarian Hot Wax
38. Cyklon
39. Chili Denchai
40. Petter Pepper Orange
41. Hot Apple
42. Moruga
43. Cyklon x Rokita
44. Tabasco
45. Westalandia
46. Santaka
47. Chile de Arbol

#chilizgobim

#chili #papryka #papryczki #habanero #domowyogrod #nasiona #ogrod #ogrodek #ogrodnictwo #hobby #chilihead #ostrezarcie
  • 21
@gobi12: spróbuję odzyskać, mam około 30~50 nasion, więc może uda się coś uzyskać. Jakieś sposoby w jaki sposób z domowego ogródka zabezpieczyć nasiona? Żeby przechować na kolejny sezon? Nie ukrywam, że wolę samemu spórobować ogarnąć temat, jak co roku kupować 30 sadzonek po 1,5 złotego każda.
@KorelacjaProkrastynacji: Wow, a gdzie Ty sadzonki w takich cenach kupujesz? Chyba, że to nie są superhoty, albo bardzo, bardzo małe. Trzeba je wysuszyć odpowiednio, a potem trzymać w suchym i ciemnym pojemniku.

@mafi20: Więcej warstw ręcznika i mniej wody. Wody tyle, żeby ręcznik był mokry, ale żeby nasiona nie pływały.
@gobi12: Oj ty chyba nie masz kota, co? ;)
@mafi20: Jeżeli nasiona pływają, to możesz zamienić papier na waciki kosmetyczne, one są wyższe. Ale oczywiście jak nalejesz za dużo i tak będą pływały. Inna sprawa, że jeżeli będzie małe naczynie (jedno na jeden gatunek) to pływanie im nie zaszkodzi. Jak woda odparuje, to "osiądą" na ręczniku. Problem jest wtedy, kiedy jest więcej niż jeden gatunek w jednym naczyniu.
Ja kiedyś
@gobi12: czyli można zastosować takie coś ze np. takie talerzyki co ty masz poustawiać pionowo w odstępie kilku centymetrów jak ktoś ma małe kaloryfery i nie chce zastać całej chaty tymi talerzykami?
@mafi20 Kiełkownica kosztuje 20pln, więc nie jest to majątek, a wszystko jest stabilne i zamknięte (oczywiście nie szczelnie). Jeżeli masz gdzie kupić to naprawdę polecam, bo samo czytanie o talerzykowej wieży powoduje czarne myśli (może jestem pesymistą...) :)