Wpis z mikrobloga

@kurp: Tak, trzeba tylko ogarnąć zapamiętując obsługę z klawiatury i pewną umowność grafiki, zwłaszcza kolorów. Ta seria była kiedyś popularna nie bez powodu.
@Lisaros Chciałem nawet złożyć mozaikę z tych "dead", "paralyzed" itp. ale jednak ogarnąłem się zanim się uzbierało ;) Pozwalam sobie jednak czasem umrzeć, żeby lepiej zrozumieć działanie świata ;)

Nawiasem, dwójka wygląda na łatwiejszą w tym sensie, że łatwiej zarządza się trójkątem gold-hp-food, ale nadal relacje tych parametrów kompletnie nie mają sensu. Ganiasz opryszków, żeby za zdobyczne złoto najeść się i kupić zdrowie. Hę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@l-da No, jedynkę i dwójkę to polecałbym tylko archeologom. Grafikę mi jakoś nie przeszkadza, ale piski robiące za udźwiękowienie musiałem wyciszyć. Litościwie nie wspomnę o spójności fabuły ( ͡° ͜ʖ ͡°) choć należy docenić inwencję i mix tutejszych konwencji.
@sejsmita Te pierwsze Ultimy są względnie krótkie, świat jest mały (kwadrans od zdobycia statku opłynąłem glob z 20 razy), automapa zbędna, opcji niewiele.

A graficznie to mam problem raczej z nieudanymi początkami 3D. Jak zobaczyłem kiedyś pierwsze trójwymiarowe Monkey Island to prawie płakałem z żalu za bezsensem ewolucji. A tu? Ładna, symboliczna grafika. Nie wiem, co wy chcecie :P
@kurp: Ok, już coś tam rozumiem. Jaki jest czas ukończenia takiej gry?

A graficznie to mam problem raczej z nieudanymi początkami 3D.


No, to powyżej jest, moim zdaniem, nieudany początek 3D. Chyba tylko teren jest 3D, reszta to bitmapy wyjątkowo kiepskiej jakości. Próbowałem w to grać w różnych konfiguracjach, ale totalnie nie ogarniałem, co się dzieje. Nic nie widać na ekranie i jest taki mały, że szok. Ale jak widzę, jak
@sejsmita Ultima jedynka pewnie z 5-10h, głównie grindu ;) To, co wstawiłeś, faktycznie szkaradne i nieczytelne. A w U1 i U2 masz ładny kontrast i czytelne symbole ( ͡ ͜ʖ ͡)

Moim zdaniem granie w oknie to kardynalny błąd. Prawie zawsze gram na pełnym ekranie, bez względu na rozdzielczość. Jak w Lands of Lore przechodziłem do okna, to cały urok uciekał, widać pulpit więc -50 do klimatu