Wpis z mikrobloga

W poniedziałek pierwsze warzenie. Na pierwszy rzut zrobiliśmy coś taniego, żeby nie generować zbyt dużo kosztów przy kalibracji rozlewu. Całkiem dobrze poszło, pierwszego dnia 14h, drugiego cały proces zajął nam zaledwie 10h. Jak tak dalej pójdzie, to będziemy robić piwo szybciej niż nasz sąsiad za miedzą, Browar Warka ;)

Podstawowe piwo górnej fermentacji, będzie miało nazwę "górniak" (nie mylić z gówniak). Wyglada całkiem nieźle, dawno nie widziałem po filtracji tak klarowną brzeczkę w browarze rzemieślniczym...
#piwowarstwo #browarhipster #craftbeer #browarperun
BrowarPERUN - W poniedziałek pierwsze warzenie. Na pierwszy rzut zrobiliśmy coś tanie...

źródło: comment_AacmJrlw3EywYDxQy52sbsF3Q7eTLKKr.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
@Baniok91:
btw, wprawne oko wyhaczy plombę, którą założył GUM (główny urząd miar) po legalizacji tanku - jest po to, by nikt nie przesuwał miarki ;)
i jeszcze w 2 innych miejscach tank jest oplombowany, więc to ważna urzedowo sprawa, celni mieli uwagi co do jednej z plomb i musieli to opisać, ściągnąć starą i założyć nową. Przez co do podpisu były 3 protokoły, zamiast jednego ;)
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: a mógłbyś napisać coś więcej o samym procesie rozlewania? W sensie skąd zamawiacie półprodukty? (etykiety, butelki, kapsle, kartony itp). Siedzę w tej branży tylko, że za granicą i próbuję się trochę rozeznać na polskim rynku.
  • Odpowiedz
@dr_gorasul:
kolejne piwo będzie już nawiązujące do historii i kultury Polski ;) premiera na WFP
po prostu musimy trochę dywersyfikować produkty i grupować je w serie, także w obrębie naszej marki. Seria dziedzictwo to był dobry eksperyment o kwestie wizualne, więc też zaczynamy serie z innymi, stołowymi piwami, które średnio pasują [zawartością] do serii "słowiańskiej"
  • Odpowiedz
@michaal:
kapsle - zamówiliśmy milion z Włoch. dap
etykiety - drukuje warszawska drukarnia, na zamówienie
butelki typu nrw - sprowadzają z ukrainy
a kartony to sam nie wiem, skad bierzemy
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: O, stołowe piwa, to mi się podoba. Będzie mityczny pils za 3 złote? Jak np. ten od Wąsosza Marynka Pils.

Mam jeszcze dwa inne pytania. Czy będziecie nadal warzyć w Wąsoszu? Czy warzenie "u siebie" jakoś wpłynie na na zmianę cen?
  • Odpowiedz
@dr_gorasul:
mamy już jednego pilsa za 3pln - desitka szła w takiej cenie do hurtowni :)

Nie, kończymy działalność w Wąsoszu, tutaj moc mamy 2x większą niż tam, więc najpierw musimy wypełnić to co mamy (i potem sprzedać...). Życzylibyśmy sobie, żeby zrobiło się takie ssanie na rynku, żebyśmy musieli wracać do warzenia w Wąsoszu...

Ceny spadną symbolicznie. Być może, jak nasze oszacowania kosztów okażą się przesadzone, to ceny zejdą w
  • Odpowiedz