Wpis z mikrobloga

Darkest Hour na modzie grand campaign (1914-1992), generalnie istny #!$%@?. Polska ma pojedyncze kolonie gdzieniegdzie na świecie, całą Białoruś i pół Ukrainy (nabytki po wojnie z bolszewikami), pół Prus Wschodnich, i kawałek pogranicza z Niemcami (1 wojna polsko-niemiecka).
Sojusz z Węgrami które po 2 wojnie Polsko-Niemieckiej wchłonęły Słowację oraz sojusz z Argentyną i Panamą.
III Rzesza po obskoczeniu #!$%@? u mnie (coby bardziej roleplayowo było zawarłem pokój na kodach) nie zniechęciła się i zaatakowała Francję z Beneluksem i Norwegią (Dania jest puppetem polski jako główne okno polskiej floty na świat).
Francja padła w ekspresowym tempie.
Japonia po początkowych porażkach w walkach z Brytyjczykami (Japonia po aneksji Chin traci 1/3 zdobyczy na rzecz UK) zdołała odzyskać utracone tereny Chinach i zostaje jej jedynie odbicie Indochin.
W tym momencie z uśpienia budzi się Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich niosąc się z zamiarem odzyskania Białorusi i Ukrainy... Niestety polska armia z miejsca wyprowadza dwa skuteczne natarcia- na froncie Białoruskim oraz spod Wilna w kierunku Rygi co skutkuje odcięciem 10 dywizji armii Czerwonej na Litwie i ich unicestwieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wielka Brytania jako że obskakuje #!$%@? postanawia dokonać najlogiczniejszego w tym momencie działania i wypowiedzieć wojnę ZSRR.
Idiotyczna mechanika silnika gry sprawia że staję się członkiem frakcji Aliantów co z kolei rozbija mój misternie budowany blok sojuszniczy i wchłania go w całości do siebie.
Otwiera mi się drugi front z Niemcami które są w wojnie z Aliantami.
Umocnienia i odwody na granicy zdały egzamin, mogę walczyć na obu frontach.
Węgry nie wytrzymały wojny na dwóch frontach (Niemcy-Rumunia).
Atak na Polskę od południa.
W ogniu stoi dosłownie CAŁA granica państwa plus kolonia w kawałku Tajlandi.
Upadek wschodzącego światowego mocarstwa.

Mechanika automatycznego dołączania do sojuszy to najgorszy pomysł jaki został zaimplementowany w tej grze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#heartsofiron #hoi4 #paradox

  • 2