Wpis z mikrobloga

Trafiłam na ogłoszenie o sprzedaży psów, które mnie zastanawia - w tle szczeniąt widać siateczkową przegrodę, psy stoją na betonie ze słomą. Mimo że nie lubię zwierząt, to napatrzyłam się na te newsy o pseudohodowlach i zastanawiam się czy to ogłoszenie nie jest podejrzane (już pomijając fakt, że sprzedawanie psów "w typie" jest zabronione).

https://www.olx.pl/oferta/owczarek-niemiecki-szczeniaki-CID103-IDjKWSD.html#d3d19a669c

#psy #pseudohodowle #zwierzeta
a.....k - Trafiłam na ogłoszenie o sprzedaży psów, które mnie zastanawia - w tle szcz...

źródło: comment_WNq6Z8fXKfXAS1UYoWxw5fezV4AMDV9Z.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ateibok Z ogłoszenia nie wynika aby psy były "w typie", tylko że sprzedawane są szczeniaki A rodzice znajdują się na miejscu. Podejrzewam więc, że mogą być rodowodowe.

Masz też nazwę hodowli, możesz sprawdzić w Internecie. Nie moje rejony, nie znam hodowli.
  • Odpowiedz
  • 3
@jeloo: z ogłoszenia jasno wynika, że psy są "w typie rasy", bo organizacją nie jest ZKwP tylko jakiś dziwny twór, który nie wydaje prawdziwych rodowodów, a jedynie wzór do samodzielnego uzupelnienia i wydrukowania drukarką (więc taki papierek niczemu nie dowodzi i nie określa rodowodu, bo o ile rodzice są zazwyczaj prawidłowo wpisani, o tyle już dziadkowie i dalsze pokolenia mają wpisane tylko "nieznane" lub jakieś fejkowe dane). Dodatkowo w takich
  • Odpowiedz
Z ogłoszenia nie wynika aby psy były "w typie", tylko że sprzedawane są szczeniaki A rodzice znajdują się na miejscu. Podejrzewam więc, że mogą być rodowodowe.

Masz też nazwę hodowli, możesz sprawdzić w Internecie. Nie moje rejony, nie znam hodowli.


@jeloo: pseudo, jak #!$%@?... Wszystko, co nie jest ZKwP to pseudo.

@ateibok: zgłoś, bo to pseudo, kolejne śmiecie, co się psami wysługują, bo nie umieją rękami zarobić.
  • Odpowiedz
@ateibok: Ja zachęcam w wolnej chwili do przeczytania kilku tekstów do których linki podrzucam niżej.
Jest tam o tym, czym jest pies rasowy, o patologiach jakie wprowadziła nieprzemyślana (wręcz idiotyczna) nowelizacja o ochronie zwierząt, dlaczego należy kupować psa tylko i wyłącznie z ZKwP (a jeżeli nie kupować, to adoptować) oraz dlaczego rasowe psy są takie drogie - bynajmniej nie jest to fanaberia hodowców i tak jak większość januszy kynologii krzyczy "super biznes", a jedynie bardzo drogie hobby, do którego się tylko dokłada. I gwarantuję, że ci co tak głośno szkalują hodowców ZKwP w życiu nie wyhodowali pół psa, nigdy w życiu nie wystawili psa na wystawie, ba, prawdopodobnie nigdy nie mieli psa rasowego.

https://senida.pl/2015/01/uwaga-na-oszustow/
  • Odpowiedz