Wpis z mikrobloga

Zmieniałem w ruchu miejskim pas z prawego na lewy.
Była luka. Niezbyt dużą, ale jak na ruch miejski, to taka normalna.
Lewym pasem jechało BMW.
Facet przyspieszył, aby mnie nie wpuścić.
I tak nie odpusciłem i wjechałem tak na styk, że BMW hamował prawie na moim zderzaku (przypominam, że wcześniej przyspieszył, aby zablokować mi możliwość wjazdu na jego pas).
Trąbił, więc aby nie nakręcać agresji grzecznie przeprosiłem awaryjnymi.
Widziałem w lusterku, jak pokazywał palcem na kamerę w samochodzie.
Teoretycznie trochę wymusiłem.
Pytanie: jak on to nagranie zniesie na policję, to jakieś konsekwencje mogę ponieść?
Co na to przepisy? (Kultura jazdy jest po mojej stronie, ale przepisy...)

#motoryzacja
#prawojazdy
  • 16
@rraaddeekk: niestety wymusiles, oczywiście kierowca BMW zachował sie jak debil, ale gdyby doszło do kolizji to byłaby Twoja wina. Z Twojej strony prawidłowym zachowaniem byłoby zaniechanie manewru w momencie, gdy zauważyłeś, że zmiana pasa grozi kolizją. Nie sadze, żeby policja wyciągnęła jakieś konsekwencje, bo do żadnego zdarzenia nie doszło.
@Toniezarzutka typowa zmiana pasa. Jak w każdym dużym mieście w godzinach szczytu.
Jeśli ktoś nie wpuści w lukę, to bez takich drobnych uprzejmości całe miasto stałoby w korku, bo nikt nigdy nie zmieniłyby pasa.

Kierowca który przyspieszył miał rejestrację z małego miasteczka powiatowego, więc pewnie brak doświadczenia w dużym ruchu miejskim i normalną w mieście zmianę pasa u niego na wsi uważa się za wymuszenie.
Tak go trochę usprawiedliwiam, bo nie chcę
@dywanwewzorki typowa zmiana pasa. Jak w każdym dużym mieście w godzinach szczytu.
Jeśli ktoś nie wpuści w lukę, to bez takich drobnych uprzejmości całe miasto stałoby w korku, bo nikt nigdy nie zmieniłyby pasa.

Kierowca który przyspieszył miał rejestrację z małego miasteczka powiatowego, więc pewnie brak doświadczenia w dużym ruchu miejskim i normalną w mieście zmianę pasa u niego na wsi uważa się za wymuszenie.
Tak go trochę usprawiedliwiam, bo nie chcę
@antarct typowa zmiana pasa. Jak w każdym dużym mieście w godzinach szczytu.
Jeśli ktoś nie wpuści w lukę, to bez takich drobnych uprzejmości całe miasto stałoby w korku, bo nikt nigdy nie zmieniłyby pasa.

Kierowca który przyspieszył miał rejestrację z małego miasteczka powiatowego, więc pewnie brak doświadczenia w dużym ruchu miejskim i normalną w mieście zmianę pasa u niego na wsi uważa się za wymuszenie.
Tak go trochę usprawiedliwiam, bo nie chcę
@rraaddeekk: rozumiem ze zmiana pasa żeby zająć lukę to norma w zakorkowanych miastach, ale jak juz widzisz ze ktoś ewidentnie nie chce Cię wpuścić to cisniesz dalej i ryzykujesz stłuczkę czy wracasz na swój pas i jedziesz dalej?
@rraaddeekk: Takich którzy celowo nie chcą wpuścić jest pełno, ja codziennie mam takich kilku.. Nie wpuszcza Cię to uj mu w dupę i tyle wjeżdzasz za nim albo w innym miejscu.