Wpis z mikrobloga

Mirki kupiłem produkt okazał się wadliwy i teraz mam go odesłać do sklepu w którym kupiłem kurierem DHL. Problem jest taki że nigdy nie wysyłałem nic kurierem. Mam zapakowany towar w kopertę bombelkową i chce przystąpić do "Formularz do zamówienia kuriera". Natomiast moje pytanie jest takie czy ja muszę jakoś adresować tą kopertę czy w jaki sposób się to odbywa? (Zazwyczaj widziałem włożoną kartkę wydrukowaną w taką kieszonkę z foli - lecz takiej nie posiadam). Wyjaśni ktoś jak się za to zabrać? #dhl #kurier #pytanie #kiciochpyta #zakupy
  • 15
@Docx: po wpisaniu danych adresata i nadawcy dostajesz plik do wydrukowania (właśnie ta kartka), dajesz ją kurierowi jak przyjedzie i on wrzuca Twoją przesyłkę w reklamówkę kurierską (np. taka torebka z logiem dhl) i naklejka tą kartkę
@Docx: tak. Najlepiej jak kurier przyjdzie po paczkę powiedz mu, że ma torebkę Ci dać, bo nie masz. W większości przypadków zabierają ze sobą, ale jakby nie to mają ich setki w aucie
@Docx: jeśli chodzi o przygotowanie paczki i przekazanie ją kurierowi to tak. Co do płatności to Ci nie powiem jak to wygląda, bo jeszcze nigdy nie wysyłałem paczki na koszt sklepu
@MichalQ20: Rozumiem ten wydrukowany list przewozowy bd jeszcze jakoś potwierdzał - trzeba go wyciąć? bo widzę ze jest 3 egzemplarze dla mnie, dla kuriera, na paczkę
@Docx: Tak jak napisane, jeden dla ciebie, jeden dla kuriera i jeden na paczkę. W Praktyce jeden naklejasz na paczkę i dwa dajesz kurierowi, on na jednym się podpisuje i Ci oddaje jako potwierdzenie nadania.