Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Chciałbym wziąć udział w konkursie #dajsiepoznac
Kiedyś chciałem napisać program na wzór endomondo.

Program miałbym możliwość:
-zakładania swojego konta
-wyboru dyscypliny
-wprowadzania danych
-sprawdzania historii
-dodawania znajomych
-porównywania wyników

Chciałbym to napisać w #javafx z wykorzystaiem #fxml. Jeżeli będzie to dobrze szło to chciałbym dorzucić do tego stronkę, która będzie wyświetlać dane z aplikacji.

Czyli apka będzie miała możliwość uploadu danych na serwer (MySQL ?), które potem będziemy mogli wyświetlać na stronie poprzez zalogowanie.

I teraz tak. Jestem samoukiem i nie mam pojęcia na co się porywam, ale wychodzę z założenia, że trzeba sobie wyznaczać jakieś cele żeby się rozwijać (nawet jak polegnę w połowie to nauczę się więcej niż z "100 pierwszych programów w Javie" )

Nie wiem za bardzo w czym apisać apkę webową, jakieś rady?

Konkurs trwa od marca do maja, czyli mam na to 3 miesiące.

Wołam też @maniserowicz może doradzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#naukaprogramowania #java
  • 5
@znkk: Nie wiem, co rozumiesz przez "apka webowa". To, o czym piszesz, to architektura klient-serwer. Serwer udostępnia dostęp do jakichś operacji, a klienci wykonują te operacje przez jakiś interfejs. Najprościej, tradycyjnie, będzie to zrobić z użyciem Spring Boot. Spring Boot Data do bazy danych, Spring Security do authN/authZ, Spring MVC do wystawienia endpointów HTTP. Wtedy aplikacja desktopowa po prostu robi zapytania HTTP do serwera, a jak będziesz chciał dodać klienta przeglądarkowego