Wpis z mikrobloga

  • 515
Taksiarze... Wysiadam z żoną z pociągu na dworcu głównym w Poznaniu. Bierzemy taksówkę, by szybko dostać się do szpitala na Polnej. Tymczasem kierowca nie skręca w Bukowską, tylko jedzie gdzieś wzdłuż torów w #!$%@?. Pozwalam sobie zauważyć, że to dziwne, że nie skręcił w Bukowską. Zaczyna coś tam kluczyć, pyta o dokładny adres z numerem. Okrężną drogą dowozi nas na miejsce. Rachunek niższy niż zazwyczaj... Następnym razem uber.

#oswiadczenie #taxi #uber #poznan
  • 51
  • Odpowiedz
  • 0
Pierwsza zasada - nigdy nie wsiadaj do taksówki z postoju :P

@yolow71 wiesz gdzie jest postój na dworcu? Pod mostem dworcowym @pogop pewnie wsiadł do taksówki, która stoi koło przystanku autobusowego lub na parkingu kiss&park, a tam żadnych oznaczeń postoju nie ma, a taksówek stoi czasem i 20 różnych korporacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@pogop Masz może historie lokalizacji w telefonie włączona, trochę by nam
  • Odpowiedz
@pogop: jak niższy niż zazwyczaj to dlaczego narzekasz? jak "niż zazwyczaj" to byłeś nie pierwszy raz, możesz jeszcze z pociągu zamówić w jakiejś korporacji, a nie brać niezrzeszoną sprzed dworca.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@tomaszk-poz: dał niższą cenę, bo został złapany na oszustwie. Gdyby zarządzał 30 zł, to sprawa trafiłaby do odpowdnich służb, a tego pewnie się bał. Jak zwróciłem mu uwagę, to nagle zaczął wpisywać adres w nawigację... Raczej nie wierzę, by taksiarz nie wiedział, gdzie w Poznaniu jest szpital na polnej... Zresztą zaczął jechać w odpowiednim kierunku, zanim nawigacja wybrała trasę XD
  • Odpowiedz
@pogop: rada na przyszłość: nie bierz taksówek stojących przed dworcem, po prostu zamów przez telefon, jak chcesz mogę Ci wysłać na priv numer sieci, z których korzystam i nie miałem problemów

  • Odpowiedz
@pogop: ja w Poznaniu (i większości miast) biorę iTaxi, 5 minut przed przyjazdem zamawiam taksówkę przez ich aplikację i ta już czeka pod dworcem. Ba, zamówić można ją nawet przed wyjazdem, na konkretną godzinę. Wybieranie taksówki spod dworca w jakimkolwiek mieście jest w ogóle bez sensu - szkoda nerwów i kompletnie tego nie rozumiem, dlaczego ludzie o świadomości taksówkarskiej patologii nadal im płacą.
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: zgadzam się w 100%, od kiedy jeżdżę iTaxi i innymi nowoczesnymi korporacjami to jestem w 100% zadowolony, już od kilku lat nie brałem taksówki z postoju, szkoda czasu i pieniędzy. Oni polują na naiwnych.
  • Odpowiedz