Wpis z mikrobloga

Motomirki, gdybym tak zorganizował dzień torowania jak się ciepło zrobi, żeby dobrze wejść w sezon to zebrała by się ekipa? Robimy coś takiego z grupą znajomych dosyć często, ale pomyślałem, że może wykop edyszyn też można by. Tor albo Bydgoszcz albo Radom (raczej Bydgoszcz) więc jeździmy technicznie, ćwiczymy zakręty, hamowanie, linię itd. To naprawdę bardzo pomaga. Od razu mówię, że to nie Poznań i nie ma #!$%@?, jest jedna krótka prosta gdzie może się uda dojść do 100 km/h i tyle. Ja cały tor jeżdżę na 2 biegu. Żeby nie było niejasności.
Po co? Bo to znacznie podnosi umiejętności i potem dużo pewniej się jeździ po ulicy. Dzień na torze to pół sezonu na ulicy ;)
Dla kogo? Dla wszystkich, na każdym typie moto, zwłaszcza dla tych co nie byli jeszcze na torze, albo nie czują się pewnie w skręcaniu. Ja sam bardzo rzadzę w zakręty ale w ramach swojej nikłej wiedzy i umiejętności dam jakieś wskazówki, a i może ktoś obeznany się trafi. Raz jeszcze - nie chcę żeby to były wyścigi, tylko wspólne trenowanie i doskonalenie jazdy.
Ile? Od 9 rano do 16, dwie grupy po 10 moto, pół godziny jazdy i pół godziny odpoczynku, na zmianę. Uwierzcie mi, że najeździcie się tyle że część nie będzie już od 14-15 chciała więcej jeździć ;) Koszt by wyszedł jakieś 120-150 zł.
Kiedy? Jak będzie zainteresowanie to pomyślimy o terminie.
#motocykle #motomirko
  • 42
  • Odpowiedz
@Glenroy: @katera: wiem że zawsze ktoś będzie miał daleko, ja sam mam ponad 200 km ale niestety takie mamy warunki w Polsce. ja zazwyczaj jadę dzień wcześniej i nocuję w jakimś motelu pod Bydgoszczą.
zobaczę jeszcze tor w Strykowie na skrzyżowaniu autostrad (pod Łodzią) czy będzie się go dało wynajmować (otwarty na koniec zeszłego sezonu) i jakie będą ceny.
  • Odpowiedz
@kabzior: gdzieś czytałam na temat toru pod Łodzią, że nie ma wszystkich pozwoleń... czekaj... szukam...

o, tu - to ten Stryków?

I nie narzekaj na warunki w Polsce, bo teraz to jest cudnie - otworzyli Kamień Śląski, niedługo będzie Kraków, teraz to nic tylko wybierać-przebierać.
  • Odpowiedz
gdzieś czytałam na temat toru pod Łodzią, że nie ma wszystkich pozwoleń


@katera: nie ma pozwoleń żeby być ODTJ i pewnie mieć nie będzie. ale na prywatnym trackday każdy podpisuje zobowiązanie, że bierze odpowiedzialność za siebie, nie ma żadnego opiekuna, więc można wynajmować grupowo.
  • Odpowiedz
@kabzior: dolicz zupę/pizze w połowie dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i jak to w półświatku fotograficznym mówią...


P.S.
Ja byłem w Lublinie, tor bardzo techniczny i również tylko jeden odcinek na którym można troszkę szybciej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
fotograf_warszawiak - @kabzior: dolicz zupę/pizze w połowie dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i ja...
  • Odpowiedz