Wpis z mikrobloga

@mikii77: empatia wykop style... brawo


@1Bodgan: to banda debili, bo w polsce jak w lesie. Pojdziesz na reddit, to od razu dostaniesz pomoc i znajda sie osoby, ktore beda chcialy pogadac o tym przez co przechodzisz. Bo bagateizowanie takich sygnalow konczy sie samobojstwem albo proba.

A w polsce oczywiscie jak w lesie, co widac po przedstawicielach tego portalu, czyli w glownej mierze bandzie zakompleksionych i niedouczonych nastolatkow, ktorzy mysla, ze
Bo im coś nie poszło i smutek i od razu depresja i nie ma po co żyć.

To suabo depresja.


@blondeblossom: Jesteśmy w internecie. Tutaj tak na prawdę nie wiadomo w jakim stanie emocjonalnym jest osoba pisząca coś o swoim stanie psychicznym. Równie dobrze może smutać bo dostał jedynkę na semestr i będzie musiał poprawiać, albo nie może wytrzymać sama ze sobą taka osoba i rozmyśla o samóbójstwie. Nie wiemy tego.
@ejadaz689:
Ja wiem że tą różne powody i to delikatna kwestia. W ogóle zignorowałam ten pierwszy prześmiewczy komentarz typa. Ale zdaję sobie też sprawdę z nadużywania słowa depresja. Tak jak nadużywania słów 'jesrem introwertykiem' na przykrywanie fibii społecznych.
Teoretycznie jestem psychologiem. Uważam terapię poznawczo behawioralną za najskuteczniejszą a ona polega na robieniu rzeczy. Tzn. po omówieniu problemu i tego do jakiego ostatecznego celu pacjent dąży ustala się wspólnie zadania domowe. Zależnie
@DeafSilence: Wykop to po części odbicie społeczeństwa, dlatego większość tutaj to Janusze (sam nie jestem lepszy). W Polsce choroby i zaburzenia psychiczne są dalej bagatelizowane i często wyśmiewane. Już widzę jakby komuś po wylewie pisali "ale z ciebie #!$%@?, weź się w garść i idź #!$%@?ć z pustkami na budowie" xD
Dla niektórych fajnie jest wyśmiać kogoś, bo ma gorzej