Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Sytuacja jest następująca. Jestem w nierokującym związku małżeńskim. Poznałem fajną mirabelkę ale nic z tego nie wyszło :( Dzięki niej jednak poważnie myślę o rozwiązaniu tej beznadziejnej sytuacji i chcę wszystko zacząć od nowa. Obecnie mieszkamy z dzieckiem w domu po moich rodzicach. Dom nie stanowi wspólnoty majątkowej. Jak waszym zdaniem to powinno wyglądać po wystąpieniu o separację/rozwód? Ja powinienem się wyprowadzić czy żona?

#zwiazki #malzenstwo #rozwod #separacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 25
Jeśli dom był tylko Twój przed zawarciem małżeństwa to jest Twój :) Podzielicie na pół całą resztę. Sąd pewnie przyzna dziecko matce a Ty będziesz ich utrzymywał alimentami :/ Wszystko zależy jak potoczy się rozwód (Twoja wina? porozumienie?) Jak nie będzie miała kasy na kupno mieszkania to skończy się tak że dalej będzie mieszkała u Ciebie i ni #!$%@? Jej nie wywalisz.
Swoją drogą... niby niema co się męczyć. My nie wiemy
OP

Obecnie mieszkamy z dzieckiem w domu po moich rodzicach. Dom nie stanowi wspólnoty majątkowej.

Różowe

ona powinna dostać dom i dziecko a ty powinieneś wziąć się do roboty.

to Ty powinieneś się wyprowadzić i pozwolić jej mieszkać z dzieckiem w tym domu.


nie bo matka musi dostać dom i dziecko.

Nie rozumiem dlaczego różowe mają możliwość wypowiadania się pod tagiem # zwiazki xDDDDDDDDDD
Chyba tylko po to żeby produkować śmieszne SSy
@InsaneMaiden: xDDDDDD
PRZECIEZ TO JEGO DOM XD

@AnonimoweMirkoWyznania #!$%@? masz podejscie do tego w ogole, masz juz dziecko a #!$%@? myslisz prawdopodobnie :) pomysl o tym co mozesz stracic. Na to nie ma dobrych rad i zlotego srodka, rob co chcesz. W calej sytuacji to mi ciebie nie szkoda tylko dziecka. Nie wiem tez co znaczy nierokujace malzenstwo. Chyba ze jestescie wpadkowiczami no to coz, bywa.
OP: > ciężkie pytanie, rozwieść się można ale dziecko musi mieć dach nad głową
@betyng: będzie miało.

ona powinna dostać dom i dziecko a ty powinieneś wziąć się do roboty

@AwizisieAkat: nie znasz, nie oceniaj xD

@Vanitas07: nie chodzi o to, kto ma dostać dom bo to jest oczywiste. Żona ma majątek odrębny - dom i mieszkanie które zarabiają - bardziej chodzi o to, kto z dnia na
@InsaneMaiden: #!$%@? z tym kto do czego się przyczynił, bo jeżeli dom miał już przed zawarciem małżeństwa to kobieta musi pakować mandżur :D Gorzej, jeżeli niczego sobie nie znajdzie, bo wtedy zostanie u opa.

#!$%@?, więcej nie wchodzę w ten tag bo mam ochotę się powiesić. xD A potem są jeszcze gównoburze dlaczego opy się nie chcą żenić. Właśnie z powodu takich #!$%@?.