Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie Mireczki, najlepszy rosołek na niedziele to masa jarzyn, dobrze przypieczona a wręcz spalona na ogniu cebula, i dużo dobrego mięsiwa, najsmaczniej wymieszać drobiowe z wołowym. U mnie szyja i skrzydło z indyka i 2 szpondry wołowe. Teraz z 4 godziny powolnego gotowania :) I pamiętajcie, rosół jest królem wszystkich zup, tak jak lew jest król dżungli! #gotujzwykopem
T.....a - Pamiętajcie Mireczki, najlepszy rosołek na niedziele to masa jarzyn, dobrze...

źródło: comment_VevSqNRKQWYYuPt1WTwew1G8mrmqwAQ6.jpg

Pobierz
  • 81
@einz: ja rozumiem, że to fajnie nie wygląda, ale to jest białko i gdyby nie szybkie gotowanie to by tak nie wyglądało. Faktycznie spróbuję i porównam smaki. Zwykle gotuję w "slow cooker", wstawiam na noc i rano zastaję pyszny klarowny rosołek;)
@TiIa: Ja akurat jestem zawodowym kucharzem i mnie to właśnie #!$%@?ło xD
Pewnie potem tą marchewkę i seler #!$%@?łaś do kosza, cebulę to samo xD
#!$%@?, że w tej cebuli, marchwi i selerze zostało w #!$%@? składników odżywczych, które bez problemu mogły by przejść do rosołu po zwykłym pokrojeniu w nieregularną kostkę xD
Wystarczyłoby pokroić w #!$%@?ą grubą kostkę i rosół byłby o wiele lepszy, ale po #!$%@? xD
Lepiej #!$%@?ć
@Buraczak Nie, nie robi to różnicy. I wiem to akurat od kucharza. A u mnie w kuchni nic się nie marnuje. Wszystko z rosołu trafia na talerz w takiej czy innej postaci. Jeżeli nie potrafisz pisać w normalny sposób, tylko obrażać kogoś przy okazji, gratuluję dojrzałości, kucharzu.
@TiIa czas gotowania tutaj nie ma nic do rzeczy xDD, możesz go gotować 10 godzin, ale z całych warzyw wszystkie składniki mineralne nigdy nie wypłyną do rosołu xD
Twój kolega kucharz nie powinien pracować w tym zawodzie, chyba, że pracuje na jakiejś lokalnej stołówce dla biedaków to spoko xD
@einz A Ty nie #!$%@? farmazonów, bo szumowin nie trzeba wcale wyrzucać xDDDDDDDDDD
Mięso wrzucane do rosołu gotuje się od surowizny, od WRZĄCEJ WODY xD
Potem dodaje się warzywa pokrojone w kostkę, bukiet aromatyczny i gotuje techniką mrugania xD
A na koniec się ten rosół odcedza przez sito, dopiero potem jest gotowy do podania na talerzu xD