Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie Mireczki, najlepszy rosołek na niedziele to masa jarzyn, dobrze przypieczona a wręcz spalona na ogniu cebula, i dużo dobrego mięsiwa, najsmaczniej wymieszać drobiowe z wołowym. U mnie szyja i skrzydło z indyka i 2 szpondry wołowe. Teraz z 4 godziny powolnego gotowania :) I pamiętajcie, rosół jest królem wszystkich zup, tak jak lew jest król dżungli! #gotujzwykopem
T.....a - Pamiętajcie Mireczki, najlepszy rosołek na niedziele to masa jarzyn, dobrze...

źródło: comment_VevSqNRKQWYYuPt1WTwew1G8mrmqwAQ6.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@TiIa: polecam udo i podroby - nie ma tyle zabawy z obieraniem z kości co przy skrzydle i szy. No i gicz wołowa, ze szpikiem takim ()
  • Odpowiedz
@TiIa: Mirabelko ożeń się ze mną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uwielbiam rosół, dzisiaj już spożyłem 3 talerze, bo się nie mogłem niedzieli doczekać :D
  • Odpowiedz
@TiIa: co te parówki tam robią? ( ͡º ͜ʖ͡º)
poza tym rosół tylko na drobiu, inne mięso powoduje że jest jeszcze gorszy (bo rosół to nie zupa i nie lubie rosołu :D) i mętny w dodatku.
  • Odpowiedz
@TiIa: ja zawsze robię tak, bo potem mam z tego śniadania albo papu do pracy, więc tylko wyjmuję kość i chrząstki, zdejmuję skórę i mam gotowe. Aż żałuję, że wczoraj nie kupiłam w końcu składników >:

potrawka.


@maniok: lubiłam jako dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
@Bambro "#!$%@?" to trochę złe określenie. Z mięsa z rosołu można zrobić super obiad na następny dzień, jarzyny gotowane można wykorzystać na sałatkę jarzynowa, albo zjada mój pies. Rosołu jest na 4 dorosłe osoby, plus zostaje jeszcze trochę na poniedzialkowa zupę dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@EndlessDream natkę daje już świeżo pokrojona na końcu. A warzyw nie kroje, bo przy 4 godzinnym gotowaniu warzywa i tak będą miękkie, a nie chce mi się później tego łowić po całym garze ;)
  • Odpowiedz